Tirgotāju asociācija: Masku lietošana veikalos būtu jāuzrauga pašvaldības policijai

41 komentārs

Masku lietošana veikalos būtu jāuzrauga pašvaldības policijai, nevis jāatstāj tas uz “tirgotāju pleciem”, šādu viedokli intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pauda Latvijas Tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Henriks Danusēvičs.

“Ja valsts nodod kaut kādu daļu policijas funkciju tirgotājiem, tad ir jābūt līdzfinansējumam saistībā ar valsts iekārtas likumu. Otrkārt, tas prasa milzu darbu, jo tad pie katra veikala vajag algot papildu apsargu. Ja lielajos tirdzniecības centros ir iespējams, bet ne pie katras iespējas, tad mazajos tas ir pilnīgi neiespējami,” teica Danusēvičs.

Vienlaikus Tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs norādīja, – novērojumi liecina, ka sejas maksas lielajos tirdzniecības centros lieto gandrīz visi apmeklētāji, savukārt mazākos veikalos mēdz veidoties konflikti, jo ir cilvēki, kas visas pretenzijas pret visu – “izgāž” uz veikala personālu.

Iepriekš jau vēstīts, ka Ministru kabinets otrdien atbalstīja Tieslietu ministrijas izstrādāto likumprojektu, kas paredz ieviest sodus par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās, kur to lietošanu prasa normatīvie akti.

Valdība noteica likuma grozījumiem steidzamību. Tos vēl jāpieņem Saeimā.