Tirgos augļu un dārzeņu pārdevēji maldina pircējus

0 Komentāru
Tirgos augļu un dārzeņu pārdevēji maldina pircējus
LETA

Pārbaudot augļus un dārzeņus Latvijas tirgos, trešdaļā gadījumu Pārtikas un veterinārais dienests konstatē maldinošu vai neprecīzu informāciju par preces izcelsmes valsti. Bieži vien cenu zīmēs Polijas vai citu valstu zemenes, augļi un dārzeņi tiek uzdoti par Latvijā audzētiem. Tāpēc Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šobrīd veic intensīvas pārbaudes.

PVD Rīgas pilsētas pārvaldes inspektores dodas kārtējā reidā, lai pārbaudītu, vai preču dokumenti pārdevējiem ir kārtībā, tostarp pavadzīmes, pēc kā var spriest, vai tām ir norādīta korekta izcelsmes valsts.

Nereti tirgotāji maldina pircējus, nenorādot pareizo valsti, no kuras ogas, augļi vai dārzeņi ir nākuši. Tā ir gadījies arī šim kungam.

Foto

Veicot kontroli šajā tirdzniecības vietā, kas tirgo augļus un dārzeņus, tika konstatēti pārkāpumi. Pavaddokumentos norādītais produktu daudzums neatbilst reālajam daudzumam.

Pērn Pārtikas un veterinārais dienests ir veicis 140 tirdzniecības vietu pārbaudes Latvijas tirgos. Trešdaļā no tām ir konstatēta maldinoša vai neprecīza informācija par preces izcelsmes valsti. Tikmēr pašiem pircējiem ir savas metodes, kā atšķirt vietējās zemenes no ievestajām.

Arī pašmāju zemeņu audzētāji pamana, ka uz poļu zemenēm bieži vien rakstīts, ka tās ir vietējās, tāpēc atšķirt pašmāju no importa piedāvā pagaršojot.

Ievestās un Latvijas zemeņu šķirnes pēdējos gados tik daudz vairs neatšķiras, tāpēc pat garša var būt līdzīga, uzskata dārzkopības nozares eksperte Mārīte Gailīte. Tāpēc nekas cits neatliek, ka lūgt pašam tirgotājam parādīt pavaddokumentus, kur norādīta izcelsmes valsts. Uz šādu lūgumu pārdevējam noteikti jāatsaucas.

Video

0 Komentāru