Tirdzniecības centri apzina iespējas tehniski nodalīt pircēju plūsmas

270 komentāri
Tirdzniecības centri apzina iespējas tehniski nodalīt pircēju plūsmas
ZANE BITERE, LETA

Vairāki tirdzniecības centri nespēs sadalīt pircēju plūsmas vakcinētajos un nevakcinētajos, – uzskata Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse.

Pirmās nepieciešamības veikali ir izvietoti dažādās vietās tirdzniecības centrā, tie nav piesaistīti konkrētām ieejām, un arī plūsmu norobežošana uz tiem esot pretrunā evakuācijas un ugunsdrošības prasībām.

Tikmēr daļa citu tirdzniecības centru problēmas nesaredz un jau lūdz apsardzes firmām piešķirt vairāk apsargu, kas pārbaudīs sertifikātus.

Uzņēmēji gan rēķinās, ka cilvēki būs neapmierināti.

Iveta Priedīte, t/c ”Galerija Centrs” vadītāja

“Tas dara mani bažīgu, jo jebkādi ierobežojumi prasa papildu resursus – apsardze vai papildu iekārtas QR kodu skenēšanai. Mums to nav atlikumos. Gribam, lai dod laiku sagatavoties tiem ierobežojumiem un praktiski tos ieviest dzīvē. Vismaz trīs darbadienas. Cenšas prognozēt apgrozījuma kritumu. No Lietuvas kolēģiem zinām, ka tie ir 25 līdz 40%.”

Lasi vēl: Asociācija: Valdība pieņem risinājumus, kas palielina riskus tirdzniecības nozarē

Jau ziņots, ka ministri un eksperti ceturtdien, 7. oktobrī, Krīzes vadības padomē (KVP) nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju uz trim mēnešiem, kas šodien vēl jāapstiprina valdības ārkārtas sēdē.

Cita starpā paredzēts personām, kas nav vakcinētas pret Covid-19 vai nav to pārslimojušas, turpmāk ļaut iegādāties preces tikai pirmās nepieciešamības veikalos, tādējādi liedzot iespēju apmeklēt, piemēram, lielveikalus. Tāpat nolemts ierobežot arī vakcinētas personas – piemēram, pasākumos ”zaļajā” jeb drošajā zonā tiks noteiktas papildu epidemioloģiskās drošības prasības, proti, jāvalkā maskas, jāievēro distance, tāpat paredzēts ieviest arī konkrētus dalībnieku ierobežojumus noteiktos pasākumos.

Tirdzniecības vietas, kuras varēs apmeklēt arī personas bez Covid-19 sertifikāta, ir pārtikas veikali, aptiekas, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali, telekomunikāciju veikali un degvielas uzpildes stacijas. Šajās vietās uz vienu apmeklētāju būs jānodrošina 25 kvadrātmetru platība.
Savukārt, strādājot drošajā režīmā, uz vienu apmeklētāju būs jānodrošina 15 kvadrātmetru.

Brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros varēs strādāt tikai pārtikas veikali, aptiekas, optikas, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali un telekomunikāciju veikali. Tāpat būs pieejami tādi pakalpojumu sniedzēji kā kurpnieks un ķīmiskās tīrītavas.
270 komentāri