Tirdzniecības centrā “Sāga” darbu sācis Latvijā pirmais bērnudārzs iepirkšanās centrā

Pievienot komentāru
Tirdzniecības centrā “Sāga” darbu sācis Latvijā pirmais bērnudārzs iepirkšanās centrā
PUBLICITĀTES FOTO

Tirdzniecības centra “Sāga”, kas oficiāli atklāts šā gada 10.novembrī, darbu sācis bērnudārzs – privātā pirmsskola “Creakids”, ņemot vērā pirmsskolas iestāžu trūkumu Rīgā un Pierīgā, informēja tirdzniecības centra pārstāvji.

“Sāga”attīstītājs SIA “VPH Latvia” norāda, ka tas būs pirmais bērnudārzs Rīgā, kas izvietots tirdzniecības centrā un palīdzēs risināt bērnudārzu pieejamību Mežciema-Stopiņu apkaimē. Patlaban bērnudārzā ir nokomplektētas visa vecuma bērnu grupas šim mācību gadam, bet vienlaikus pirmsskolas iestāde veic bērnu pierakstu rindā uz vakantajām vietām nākotnē.

Lasi vēl: Atklāts tirdzniecības centrs ”Sāga” ar apmēram 60 jauniem veikaliem

“Rīga un Pierīga ir reģions, kurā strauji pieaug iedzīvotāju skaits un līdz ar to arī nepieciešamība pēc jaunas pirmsskolu iestāžu infrastruktūras. (..) “Sāga” ievieš jaunus kvalitātes standartus jaunu projektu attīstīšanā Latvijā, tostarp arī par bērnudārza lielāku pieejamību. Tā ir sen lolota ideja, un mēs esam pirmie, kas to paveica Latvijā. Tā ir svarīga investīcija nākotnē, kas palīdzēs atbalstīt tirdzniecības centra apkaimē dzīvojošās ģimenes ar bērniem,” norāda SIA “VPH Latvia” direktors Juris Barkāns.

Privātā pirmsskola “Creakids” savu darbību Latvijā uzsāka 2011.gadā ar vienu pirmsskolu Rīgā, Kastrānes ielā. Šo gadu laikā galvaspilsētā pirmsskolu skaits jau palielinājies līdz četrām, kopumā nodrošinot iespēju apgūt pirmsskolas izglītības programmu vairāk nekā 300 bērniem. “Sāga” tirdzniecības centrā durvis vērusi piektā pirmsskola, kas nodrošina mācību iespējas 100 bērniem vecumā no pusotra līdz sešu gadu vecumam.

“”Creakids” ir starptautisks pirmsskolu iestāžu tīkls, kas darbojas Norvēģijā, Zviedrijā un Arābu Emirātos un jau deviņus gadus arī Latvijā. Mūsu pirmsskolas programmas lepnums ir izstrādātā sistēma bērnu emocionālajai attīstībai – “Creakids sirds programma”. Par jauno pirmsskolas iestādi jau šobrīd ir liela interese un pieteikti rindā ir vairāk nekā 50 bērnu, kuru gaitas bērnu dārzā līdzfinansēs pašvaldība,” atzīst privātās pirmsskolas iestādes vadītāja vadītāja Daina Kājiņa.

Pirmsskolas iestāde atrodas aptuveni 900 kvadrātmetrus lielā platībā, un tajā darbojas sešas bērnu grupas. Tāpat bērniem izveidots āra rotaļu laukums. Meža tuvums nodrošina pastaigu iespējas audzinātājām.

Jau ziņots, ka tirdzniecības centra “Sāga” izveidei banka “Citadele” un “Luminor Bank” piešķīra kopumā 34 miljonu eiro sindicēto aizdevumu. Tirdzniecības centra “Sāga” kopējā platība būs 57 000 kvadrātmetru un tajā būs stāvvieta 2000 automašīnām.

Tirdzniecības centra projektētājs un ģenerālbūvnieks ir AS “UPB”, bet arhitektonisko risinājumu izstrādē piesaistīts Londonā bāzēts arhitektu birojs “TP Bennett”. Tirdzniecības centru attīsta SIA “VPH Latvia”.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka 2019.gadā “VPH Latvia” strādāja ar 1,066 miljonu eiro apgrozījumu un guva peļņu 191 412 eiro apmērā. Kompānija reģistrēta 2016.gada jūlijā, un tās pamatkapitāls 2900 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Lietuvas “VPH