Timrots: Mobilitātes veicināšanai Rīgā jādomā, kā pārvietoties mazāk

0 Komentāru
Timrots: Mobilitātes veicināšanai Rīgā jādomā, kā pārvietoties mazāk
EKRĀNUZŅĒMUMS

Lai veicinātu cilvēku mobilitāti Rīgā, esot jādomā, kā cilvēkiem pārvietoties mazāk, šodien diskusijā “Mobilitāte Rīgā (un Daugavas krastmalā)”, teica televīzijas un radio raidījumu vadītājs Pauls Timrots.

Viņš uzsvēra, ka pēdējā laikā ļoti daudz tiek runāts par zaļāku dzīvesveidu, par braukšanu ar sabiedrisko transportu, elektrotransportu, koplietošanas transportlīdzekļiem u.c. Taču būtiski esot atbildēt uz jautājumu – kādēļ ir jābrauc?

Viņaprāt, iedzīvotājiem ir jāpadomā, kādēļ un kur ir jāpārvietojas. Visvairāk to varot izjust no rītiem, kad vecāki ved savus bērnus uz skolām un bērnudārziem. Cilvēki no prestižajām dzīvesvietām Pierīgā ved bērnus uz prestižajām skolām Rīgas centrā.

Pēc tam bērni tiek vesti uz dažādām interešu izglītības nodarbībām un pulciņiem un atkal rodas sastrēgumi.

Viņaprāt, svarīgākais esot izdomāt, kā organizēt dzīvi tā, lai pārvietotos mazāk.

Otrs aspekts, kam mobilitātes jomā esot jāpievērš uzmanība, Timrota ieskatā, ir cilvēku vēlmju mainīgums. Kad spīd saule, vairāk cilvēku vēlas braukt ar velosipēdiem, vai nomas skrejriteņiem un tad pēkšņi nevienu skrejriteni nevar atrast.

Savukārt, kad līst lietus, šādu nomas transportlīdzekļu esot daudz un brīvā izvēlē. Esot svarīgi izdomāt, kā reaģēt un tikt galā ar šādiem viļņiem.

Viņa ieskatā, ir jāpieņem, ka daļa sabiedrības ir gatavi pārmaiņām un izmantos jaunas iespējas, bet būs cilvēki, kas turpinās braukt ar savu personisko dīzeļa automašīnu. Turklāt brīdī, kad tiks mazināti satiksmes sastrēgumi, šādam “ortodoksālam” braucējam būs vēlme atkal braukt uz centru. Ja sastrēgumu nav, tad kādēļ nebraukt, piebilda Timrots.

7. septembrī diskusijā “Mobilitāte Rīgā (un Daugavas krastmalā)” 15 dažādu jomu eksperti izklāstīs savu redzējumu par to, kāda varētu būt iedzīvotāju mobilitāte Rīgā turpmākajos gados. Diskusija ievada pasākumu ciklu, kas saistīts ar ikgadējā starptautiskā pilsētplānošanas hakatona “MadCity Rīga 2021” norisi. Šogad tas notiks 29. septembrī un 30. septembrī. “Mad City Rīga 2021” laikā Rīgā pulcēsies pilsētplānotāji no visas pasaules, lai divu dienu plānošanas hakatonā meklētu atbildi uz jautājumu “Kā Daugavas krastmalu Rīgā padarīt par interesantāko krastmalu Ziemeļeiropā?”, reizē izklāstot pasaules tendences mobilitātē, ūdensmalu izmantošanā un sabiedrības iesaistē.
0 Komentāru