2 komentāri

Vanšu tilta būvniecības gaitā pieļautas atkāpes no projekta. Iespējams, tas ir veicinājis metāla konstrukcijas koroziju pie tilta kāpnēm, un šā iemesla dēļ nobruka fragments no gājēju kāpnēm.

Šobrīd abas Vanšu tilta kāpnes Daugavas labajā pusē ir slēgtas. Pēc kāpņu fragmenta nokrišanas pagājušajā nedēļā eksperti ir veikuši kāpņu konstrukcijas tehnisko inspekciju un secinājuši, ka ne Vanšu tilts, ne gājēju kāpnes nav zaudējušas savu nestspēju, taču kāpņu malām ir nepieciešams remonts.

Eksperti atzīst, ka kāpņu konstrukcija atlūzusi mitruma, sāls un korozijas ietekmē.

 

Ainārs Paeglītis
SIA “Inženierbūve” valdes priekšsēdētājs

Pašas kāpnes ir pietiekami nestspējīgas, bet kāpņu elementi, kas nostāvējuši un nokalpojuši 37 gadus, ir korodējuši. Tas izraisīja to, ka viens bloks nokrita.

Rīgas domes Satiksmes departaments apgalvo, ka būvēm, kurām kopš nodošanas ekspluatācijā nav veikts pamatīgs kapitālais remonts, tiek pievērsta pastiprināta vērība – arī Vanšu tilts tiekot pārbaudīts reizi gadā. Šobrīd, kad ir noņemts apšuvums no tilta kāpnēm, var redzēt, ka metāla konstrukcijas zem tām ir pamatīgi sarūsējušas.

Inspekcijā turklāt atklājies, ka kāpņu blokam pēc projekta bija jābūt no monolīta betona, taču dzīvē tas veidots atsevišķi, tas arī, visticamāk, esot bijis iemesls, kāpēc tur ticis mitrums un sākusies korozija. Par to informēts tilta saimnieks – Rīgas domes Satiksmes departaments.

 

Emīls Jakrins
Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora p.i.

Augšējais pakāpiens nav izliets monolīti, bet stiprināts atsevišķi un šo 37 gadu laikā zaudējis nestspēju.

 

Ainārs Paeglītis
SIA “Inženierbūve” valdes priekšsēdētājs

Ne tilts, ne trepes nav kapa piemineklis, viņš nestāvēs 100 gadus, tur nepārtraukti ir kaut kas jāremontē un kaut kas jāpieliek klāt, šobrīd ir pienācis brīdis.

Satiksmes departaments sola tuvāko dienu laikā pieņemt lēmumu, vai sākt remontēt kāpnes tūlīt vai atlikt darbus līdz visa tilta plānotajam remontam nākamā gada rudenī.

 

Emīls Jakrins
Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora p.i.

Šīs nedēļas laikā sapratīsim divus variantus –  remontēt šīs kāpnes tūlīt vai gaidīt Vanšu tilta pārbūvi un remontēt pēc jauniem arhitektoniskiem risinājumiem, kā projektētājs būs uzzīmējis.

Šobrīd abas Vanšu tilta kāpnes Daugavas labajā pusē ir slēgtas, daļēji ierobežota arī gājēju plūsma zem Vanšu tilta, 11. novembra krastmalā. Kāpņu vietā var izmantot Vanšu tilta pacēlājus vai kāpnes pie Citadeles ielas.

TOP komentāri

 • Juris Vīgants
  0 0 0

  Juris Vīgants

  Varbūt jāpieņem lēmums maksāt pašvaldībai katru mēnesi vai tikai pēc 2 gadiem
 • s
  0 0 0

  s

  Staigāšana apkārt un novērošana noteikti uzlabo objekta stāvokli.RD amatpersonām pietiktu biešāk pastaigāt pa Rigas ielām, tiltiem, sētām, apskatīt namus, nekas nebūtu jādara.Tas gan būtu labi, lai gan, nekas daudz vairāk jau ari tagad nenotiek.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl