Tikumiskā audzināšana Latvijas skolās. Kā tā izpaudīsies?

1 komentārs
Tikumiskā audzināšana Latvijas skolās. Kā tā izpaudīsies?
Foto: F64

Skolas nokļuvušas kīlnieka lomā. No jaunā mācību gada tām jānodrošina tikumiskā audzināšana, taču nav skaidrs, kā īsti to izdarīt. Jūnijā Saeimā  asās debatēs pieņemtajiem grozījumiem Izglītības likumā, kas liek skolām nodrošināt tikumisku bērnu audzināšanu, valdība nav paspējusi pieņemt vadlīnijas un to nebūs vismaz līdz oktobrim.

Kamēr lielākā daļa Rīgas valsts 3. ģimnāzijas skolotāju devušies atvaļinājumā, jaunajam mācību gadam gatavojas skolas direktors. Viens no jautājumiem, par kuru viņam jālauza galva, ir, kā nodrošināt bērnu tikumisku audzināšanu, kas atbilst Satversmē ietvertajām vērtībām, īpaši tādām kā laulība un ģimene. Andris Priekulis par šo jautājumu iecerējis aptaujāt vecākus, skolotājus un arī bērnus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likums liek skolām nodrošināt tikumisku audzināšanu, bet konkrēti nepasaka, kā to darīt. Tādēļ Rīgas valsts 3. ģimnāzijas piemēram – veidot savu pieeju – varētu sekot arī citas izglītības iestādes.

No jaunā mācību gada skolas būs nokļuvušas ķīlnieka lomā, likums Saeimā ir pieņemts, bet noteikumi, kā to piemēro, vēl tikai top. Likuma grozījumi paredz deleģējumu valdībai izstrādāt sava veida tikumiskās audzināšanas vadlīnijas. Atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija šim darbam veido divas darba grupas, kuras noteikumus cer izstrādāt līdz oktobrim.

Tikmēr Saeimas Izglītības komisijas vadītājs Jānis Vucāns neslēpj, ka savā ziņā likumdevējs pats izvairījies definēt tikumisku audzināšanu un uzlicis atbildību uz valdības un skolu pleciem tieši laikā, kad nozarei risināmas citas, daudz svarīgākas problēmas. Vucāns grozījumus Izglītības likumā pats nav atbalstījis. Viņš uzskata, ka ministriju sagaida smags un nepateicīgs darbs.

Komisijas vadītājs domā, ka ministrijai jāspēj rast kompromiss starp dažādiem viedokļiem – ģimeni kā tikumības pamatu un plašāku raudzīšanos uz tikumības jēdzienu. Tas satrauc arī skolas direktoru.

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Pieņemt haotiskus lēmumus bez pamatojuma un seguma spēj loti ātri, izstrādāt prātīgas reformas nespēj gadiem.Cik atceros,vēl Druvietes ministrēsanas laikā algu reformas bija gatavas, pēc divām nedēļām varēs apstiprināt MK.Vienotības darba efektivitāte, kvalitāte un solijumu garantija augstā līmeni.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl