4 komentāri
Tikumības sargi noraizējušies par zemo morāles līmeni Latvijā
Foto: Par Tikumību

Mūsdienu sabiedrībā tikumības līmenis ir salīdzināms ar Bībeles laiku Sodomu un Gomoru, šādu uzskatu pauž starptautiskās sabiedriskās kustības Par Tikumību biedri.

Lai principiāli mainītu situāciju, jāmaina sabiedrības attieksme pret pamatjēdzienu Dievs, ar to saprotot Augstāko tikumisko likumu, – kā valsts līmenī, tā ģimenes un katra cilvēka apziņā, norāda tikumības sargi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagājušajā nogalē Rīgā notika starptautiskās sabiedriskās kustības Tikumību 2. kongress, kurā piedalījās 15 dažādu valstu pārstāvji.

Lielākā daļa kongresā uzstājušos runātāju pievērsās bērnu garīgajai un tikumiskajai audzināšanai, tikumīgas gaisotnes radīšanai ģimenē un valstī. Kongresā tikušas izgaismotas jaunas metodes un reāla pieredze bērnu audzināšanā un izglītībā (starptautiski pazīstamā Montesori pedagoģijas sistēma, humānas pedagoģijas pieredze, garīgu un tikumisku zināšanu apgūšanas pieredze), tika aplūkoti zinātniskie dati un atzinumi par televīzijas un interneta ietekmi uz bērnu un pusaudžu attīstību.

Kustības prezidente Iļjina savā runā atzina faktu, ka tikumības līmenis mūsdienu sabiedrībā ir salīdzināms ar Bībeles laiku Sodomu un Gomoru. To, kas tiek pieļauts pasaulē, plašsaziņas līdzekļos un internetā nevar nosaukt nekā citādi kā par pilnīgu tikumības pagrimumu. Korupcija, terorisms, vardarbība, zādzības, “zelta teļa” pielūgšana, ģimenes institūta iziršana – tas viss ir tikai Dievišķā likuma ignorēšanas sekas.

Gada laikā par kustības dalībniekiem ir pieteikušies 4600 tūkstoši cilvēku no 58 pasaules valstīm.

Kongresā tika pieņemta rezolūcija – aicinājums ANO ģenerālsekretāram un kongresā pārstāvēto valstu politiskajiem vadītājiem, kurā delegāti aicina panākt, lai Tikumiskais likums valsts ideoloģijas līmenī atgriežas sabiedrības un katra cilvēka dzīvē.

Kopā ar šo rezolūciju valstu vadītājiem tiks nosūtīta arī “Augstas tikumības doktrīna”. Tā satur augsti tikumīgas sabiedrības ideoloģisko koncepciju, kas var būt valsts politikas veidošanas pamatā, lai izstrādātu mērķprogrammas tikumības paaugstināšanas jomā.

TOP komentāri

 • dzimmijs13
  +1 +1 0

  dzimmijs13

  Nu traki! Tiesa, nekādi nesaprotu, kā tik droši var zināt par Sodomu un Gomoru - jo neesmu īsti pārliecināts ka ebreju tuksneša lopu gani savās teiksmās atspoguļojuši šo nometņu dzīves veidus adekvāti. Respektīvi, VD lasām tikai "medaļas vienu pusi". Līdzīga negatīva attieksme pret pilsētām bija arī Čingizhanam, vismaz sākumā.
  Un " tas viss ir tikai Dievišķā likuma ignorēšanas sekas." - skaidrs, bet kā ar, piemēram, "Islāma valsti"? Viņi taču apgalvo, ka dieva likumus ievērojuši visā precizitātē! Bet ja tā, tad nezinu, ar ko tāda veida tikumība labāka. Jautājums, kāpēc tik dažādas interpretācijas tam "dievišķajam likumam"?
 • Tikumīgajiem
  0 0 0

  Tikumīgajiem

  Lai rāda priekšzīmi - neizmanto internetu, TV, citus medijus, paši kopā ar ģimenēm un bērniem ieslēdzas mājās bez logiem!
 • Anna Marija Circene
  0 0 0

  Anna Marija Circene

  Latvija dzīvo pēc godmana deklarētā principa: atļauts viss, kas nav aizliegts... Tā pati korupcija jau arī ir no amorālā plaukta. Un tie mūsu miljonāri? Tie paši vēži, pat kulīte nav mainīta.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl