Tiks pētīta korupcija pašvaldību būvniecības iepirkumos

Komentāri

Pašvaldību būvniecības iepirkumos valda korupcija un savukārt pašos uzņēmumos – aplokšņu algas. Par to liecina gan jaunākās iedzīvotāju aptaujas, gan arī pašu uzņēmēju ziņojumi.

Latvijā uzsākts liels korupcijas izpausmju izpētes projekts. Par riska zonu ir atzīti pašvaldību būvniecības iepirkumi. Piedaloties tajos, uzņēmēji sastopas gan ar aplokšņu algām, gan ar pašvaldību resursa izmantošanu, gan ar savādiem konkursu nolikumiem, kuri būtiski sašaurina pretendentu loku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tiek izvirzītas kaut kādas tehniskas prasības, ļoti tādas interesantas, kuras ne katra kompānija var izpildīt. Un var pateikt, ka tās prasības diez vai ir pamatotas. Var būt izvirzītas citas prasības – par ļoti specifisku kvalifikāciju. Vienmēr var atrast tādas pozīcijas, kuras tikai daži uzņēmumi var izpildīt,” teic Jegors Golubevs, uzņēmuma “Cemex” valdes loceklis.

Pētījums ilgs pusgadu, un tā laikā tiks izzināts uzņēmēju, iedzīvotāju, valsts un pašvaldību institūciju viedoklis par korupciju pašvaldību būvniecības iepirkumos. Tā rezultātā taps rekomendācijas situācijas uzlabošanai.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl