Tiks pētīta korupcija pašvaldību būvniecības iepirkumos

Komentāri

Pašvaldību būvniecības iepirkumos valda korupcija un savukārt pašos uzņēmumos – aplokšņu algas. Par to liecina gan jaunākās iedzīvotāju aptaujas, gan arī pašu uzņēmēju ziņojumi.

Latvijā uzsākts liels korupcijas izpausmju izpētes projekts. Par riska zonu ir atzīti pašvaldību būvniecības iepirkumi. Piedaloties tajos, uzņēmēji sastopas gan ar aplokšņu algām, gan ar pašvaldību resursa izmantošanu, gan ar savādiem konkursu nolikumiem, kuri būtiski sašaurina pretendentu loku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tiek izvirzītas kaut kādas tehniskas prasības, ļoti tādas interesantas, kuras ne katra kompānija var izpildīt. Un var pateikt, ka tās prasības diez vai ir pamatotas. Var būt izvirzītas citas prasības – par ļoti specifisku kvalifikāciju. Vienmēr var atrast tādas pozīcijas, kuras tikai daži uzņēmumi var izpildīt,” teic Jegors Golubevs, uzņēmuma “Cemex” valdes loceklis.

Pētījums ilgs pusgadu, un tā laikā tiks izzināts uzņēmēju, iedzīvotāju, valsts un pašvaldību institūciju viedoklis par korupciju pašvaldību būvniecības iepirkumos. Tā rezultātā taps rekomendācijas situācijas uzlabošanai.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl