4 komentāri

Trūcīgās un mazturīgās ģimenes mēdz baidīties no palīdzības lūgšanas pašvaldību sociālajiem dienestiem, to vietā vēršas pie labdarības biedrībām, tā raidījumam “LNT Top10” atklāja “Palīdzēsim viens otram” labdarības grupā.

Latvijā esot sociālie dienesti, kuri bez iemesla draudot ģimenēm atņemt bērnus. Labdarības biedrības to sevišķi izjutušas augustā, saņemot lūgumus palīdzēt sagatavot bērnus skolai, jo ģimenes baidījušās vērsties sociālajos dienestos.

Četru skolēnu vientuļā mamma Sindija LNT Ziņām stāsta, – kad lūgusi savu pašvaldību kaut nedaudz saremontēt māju, jo ēka ir pašvaldības īpašumā, esot saņēmusi sociālā dienesta draudus par bērnu atņemšanu. Lai sociālo dienestu pēc iespējas mazāk apgrūtinātu, šī vientuļā māmiņa savu bērnu sagatavošanai skolā pēc palīdzības vērsusies “Facebook” labdarības grupā “Palīdzēsim viens otram”.

Olga Krūze
Labdarības biedrības “Palīdzēsim viens otram” koordinatore

Cilvēki baidās iet pie sociālajiem darbiniekiem. Pirmais, ko mēs dzirdam no ģimenēm, kad tur braucam un prasām, – kur jūs bijāt un kāda palīdzība tika sniegta? Atbilde ir: “Nebijām, jo mēs baidāmies. Mēs baidāmies, ka atņems bērnus.”

Sindija
vientuļā mamma Vidzemē

Tikai uzbraucieni un apvainojumi, ka man ir jānoņem bērni, ka es nespējot viņus aprūpēt. Es visu spēju, vienīgais tas, ka lūdzu nomainīt logus. Bija atbraukuši no pašvaldība un uzteica, ja jau man tik slikti, tad jāņemot bērnus nost. Uz kāda pamata? Par to, ka es cīnos par viņiem, lai viss būtu? Un par to man jānoņem bērni nost?

Tikmēr Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijā un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā skaidro, – tā neesot saņēmusi sūdzības par sociālo dienestu draudēšanu bez iemesla. Visticamāk, tā esot komunikācijas kļūda.

Plašāk par šo skatieties LNT Ziņās plkst. 20.00!

TOP komentāri

 • s
  +5 +4 -1

  s

  Smiekli nāk par to komunikācijas kļūdu.Vienkāršs cilveks samulsis, vinam jālūdz palīdzība, kauns, neskaidri izsakas, tas skaidrs, bet sociālais darbinieks veic savu profesionālo darbu un neprot runāt-tad viņam jāiet prom no darba ar cilvēkiem un jāstrādā ar priekšmetiem, piemēram, slotu.Pats personīgi esmu dzirdējis komentārus no pašvald.darbiniekiem- sadzemdē bērnus un tad ubago palīdzību.
 • Roberts Valenburgs
 • Inga Krauze
  0 0 0

  Inga Krauze

  Man ir sievietes telefons un e pasts ,kura vēlas palīdzēt šai ģimenei,bet viņai trūkst šīs ģimenes telefona ,vai adrese.Varat zvanīt man ,iedošu tās sievietes kontaktus.28470578.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl