“Tikai uzbraucieni un apvainojumi!” Ģimenes baidās vērsties sociālajos dienestos, vēsta labdarības grupa

4 komentāri

Trūcīgās un mazturīgās ģimenes mēdz baidīties no palīdzības lūgšanas pašvaldību sociālajiem dienestiem, to vietā vēršas pie labdarības biedrībām, tā raidījumam “LNT Top10” atklāja “Palīdzēsim viens otram” labdarības grupā.

Latvijā esot sociālie dienesti, kuri bez iemesla draudot ģimenēm atņemt bērnus. Labdarības biedrības to sevišķi izjutušas augustā, saņemot lūgumus palīdzēt sagatavot bērnus skolai, jo ģimenes baidījušās vērsties sociālajos dienestos.

Četru skolēnu vientuļā mamma Sindija LNT Ziņām stāsta, – kad lūgusi savu pašvaldību kaut nedaudz saremontēt māju, jo ēka ir pašvaldības īpašumā, esot saņēmusi sociālā dienesta draudus par bērnu atņemšanu. Lai sociālo dienestu pēc iespējas mazāk apgrūtinātu, šī vientuļā māmiņa savu bērnu sagatavošanai skolā pēc palīdzības vērsusies “Facebook” labdarības grupā “Palīdzēsim viens otram”.

Olga Krūze
Labdarības biedrības “Palīdzēsim viens otram” koordinatore

Cilvēki baidās iet pie sociālajiem darbiniekiem. Pirmais, ko mēs dzirdam no ģimenēm, kad tur braucam un prasām, – kur jūs bijāt un kāda palīdzība tika sniegta? Atbilde ir: “Nebijām, jo mēs baidāmies. Mēs baidāmies, ka atņems bērnus.”

Sindija
vientuļā mamma Vidzemē

Tikai uzbraucieni un apvainojumi, ka man ir jānoņem bērni, ka es nespējot viņus aprūpēt. Es visu spēju, vienīgais tas, ka lūdzu nomainīt logus. Bija atbraukuši no pašvaldība un uzteica, ja jau man tik slikti, tad jāņemot bērnus nost. Uz kāda pamata? Par to, ka es cīnos par viņiem, lai viss būtu? Un par to man jānoņem bērni nost?

Tikmēr Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijā un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā skaidro, – tā neesot saņēmusi sūdzības par sociālo dienestu draudēšanu bez iemesla. Visticamāk, tā esot komunikācijas kļūda.

Plašāk par šo skatieties LNT Ziņās plkst. 20.00!

4 komentāri