Tikai Skaties.lv! Ekspertu diskusija par viltus ziņu fenomenu Latvijā

0 Komentāru

Skaties.lv komanda sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu jau no septembra ir uzsākusi kampaņu ”Netici pasakām internetā”! Tās mērķis ir pavisam vienkāršs – izglītot interneta lietotājus ikdienas ziņu plūsmā atpazīt un neticēt viltus ziņām. Klāt projekta noslēdzošais posms – ”Ekspertu diskusija”.

Tiešraides ieraksts:

Diskusijas tiešraidi, ko bija iespējams vērot 27. novembrī, plkst. 10.00 portālā Skaties.lv vadīja žurnālists un TV3 Ziņu moderators Arnis Krauze. Pie viņa studijā viesojās trīs viesi, kuri bija gatavi iesaistīties noderīgā diskusijā, lai kaut nedaudz vairāk izprastu viltu ziņu fenomenu Latvijā šobrīd.

Diskusijā piedalījās:

  • Solvita Denisa-Liepniece, Vidzemes Augstskolas docente
  • Artis Svece, Filosofs un kritiskās domāšanas pasniedzējs
  • Nika Aleksejeva, Vadošā digitālās izmeklēšanas pētniece, NATO Stratēģiskās
    komunikācijas izcilības centrs

Šīs kampaņas ietvaros jau tika izveidota atpazīšanas programma jeb barometrs, ar kura palīdzību jūs varat noteikt, vai ziņa, ko lasāt, ir patiesa vai tomēr viltus. Vairāk skaties šeit! Projekta gaitā eksperti sniedza arī padomus, kā orientēties informācijas telpā un kā identificēt viltus ziņas un nošķirt tās no patiesām ziņām. Vairāk meklē šeit!

Lai pievērstu pēc iespējas vairāk cilvēku uzmanību, projektā iesaistījās arī publiciste Anete Konste un režisors, aktieris, improvizators Jurijs Djakonovs, kuru galvenais uzdevums bija iepazīstināt interneta lietotājus ar iespēju uztvert šīs ziņas ar humoru! Vairāk skaties šeit!

Nepalaid garām diskusiju portālā Skaties.lv un netici pasakām internetā!

 


Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

0 Komentāru