Tīģeru mēsli varētu pasargāt rīdziniekus no mežacūkām; suns aizstāv saimnieci no agresīva kuiļa

0 Komentāru
Tīģeru mēsli varētu pasargāt rīdziniekus no mežacūkām; suns aizstāv saimnieci no agresīva kuiļa
Foto: LETA

Kamēr Rīgā noticis kārtējais mežacūkas incidents – kuilis mēģinājis uzbrukt sievietei, Rīgas vadība joprojām nav izlēmusi, ko darīt ar meža zvēriem. Ir izskanējuši trīs galvenie mežacūku apkarošanas priekšlikumi – nošaut, iemidzināt un aizvest tālu mežā vai arī ķert ar lamatām. Taču ir piedāvāta arī eksotiskāka metode – izkaisīt tīģeru mēslus. Citās valstīs šis līdzeklis esot sevi pierādījis.

”Sazin, pie mums it kā tīģeru nav bijuši, un viņām tās bailes nav, bet tas rezultāts esot ļoti ilgstošs un noturīgs,” norāda veterinārs Jānis Beinarts.

Savukārt Mednieku asociācijas vadītājs skaidroja, ka mednieki nevēlas piedalīties, jo zvēru izšaušana nav medības.
”Lai piesakās profesionāļi, kas šo darbu izdara. Vai no armijas specvienībām, vai no policijas specvienībām,” pavēstīja Latvijas Mednieku asociācijas pārstāvis Zigmārs Zaķis.

Foto: LETA

Foto: LETA

Sanāksmē Rīgas domē viennozīmīgs risinājums meža cūku problēmai tā arī netika panākts. Pieņemts vien lēmums – līdz Jāņiem izveidot īpašu komisiju, kas tad arī izlemšot meža cūku likteni.

Juglā suns aizstāv saimnieci no mežacūkas

Sieviete Juglā, kopjot mazdārziņu, aci pret aci sastapusies ar agresīvu mežacūku. Šī nepatīkamā satikšanās sievietei, iespējams, būtu beigusies sliktāk, ja viņu neaizstāvētu pašas suns.

Asins joprojām sūcas no suņa mutes, kurš pēc saplēšanās ar meža kuili ir zaudējis zobu un savainojis sānu.

Suņa saimniece vēl spilgto emociju satraukta atstāsta, ka viss noticis pēkšņi. Viņa strādājusi piemājas dārzā un pamanījusi, ka kuilis skrien viņas virzienā. Pēc mirkļa pieskrējis suns un meties aizstāvēt savu saimnieci. ”Suns redzēja, ka meža cūka skrien uz manu pusi, un viņš metās mani aizstāvēt. Man pat balss ir aizkritusi, kā es kliedzu, lai tas kuilis liek mierā manu suni,” piedzīvoto atceras suņa saimniece Aleta.

Šmerļa apkārtnes iedzīvotāji skaidro, ka viņi dzīvo tuvāk mežam blakus ebreju kapiem, un meža cūkas apkārtnē ir bieži viesi. Iedzīvotāji ir pārliecināti, ka cūkas ir jāšauj nost, jo to skaits strauji pieaug. Pirms gada manīta tikai viena cūka, bet tagad vienā reizē redzētas pat 19 meža cūkas.

Apkārtnes iedzīvotāju viedokļi tomēr atšķiras. Lai arī šīs sievietes piemājas dārzs ir izrakņāts, viņa uzskata, ka cūkas ir jāpasaudzē. Viņasprāt, tās ir jāiemidzina un jāizved, jo šaušana varot būt pārāk bīstama.

Pagaidām jau otrā cietušā suņa saimniece vērsās policijā ar iesniegumu. Tomēr policija visus meža zvērus nespēs savaldīt. Tāpēc Juglas un Šmerļa apkārtnes iedzīvotāji labāk tur savu teritoriju vārtus slēgtus.

0 Komentāru