Komentāri
Tiesvedība neapturēs ieceri pārstrādāt akumulatorus Kalnciemā
Foto: ekrānšāviņš

Vairāku Kalnciema iedzīvotāju ierosinātā administratīvā lieta Jelgavā Administratīvajā rajona tiesā neietekmēs investoru ieceri Kalnciema rūpnieciskajā zonā izveidot nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu. Investori ir apņēmības pilni turpināt iesākto.

Jelgavā Administratīvas rajona tiesas tiesnese Lala Apšeniece ir pieņēmusi Kalnciema iedzīvotāju (Žannas Ņečiporukas, Ivana Ņečiporuka, Gaļinas Bušmanes, Tatjanas Daņilovas, Antoņinas Zelčas, Andreja Tračuma, Aigara Suktera, Sergeja Hramčenko, Valentīnas Amirovas) un Vides aizsardzības kluba pieteikumu, un ierosinājusi administratīvo lietu par Jelgavas novada domes 2015.gada 28.janvāra lēmuma Par SIA East – West Finances paredzētās darbības – nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcas izveide Kalnciemā atcelšanu.

SIA East – West Finances valdes priekšsēdētājs Jurijs Harlamovs ar nožēlu konstatē, ka saskaņā ar spēkā esošajiem likumiem, apstrīdamā lēmuma darbība tiek apturēta līdz ar pieteikuma iesniegšanu tiesā. “Tas ir neizprotami, ka ikviens cilvēks ar savu vēršanos tiesā var uz nenoteiktu apturēt lēmumu, kurš domē pieņemts nobalsojot tautas ievēlēto priekšstāvju vairākumam,” uzskata Jurijs Harlamovs, “mums atliek cerēt, ka tiesvedība pārāk neievilksies, taču jau tagad ir skaidrs, ka nāksies papildus tērēties gan advokātiem, gan arī cietīsim no piespiedu dīkstāves.”

“Žēl, ka tos līdzekļus, kurus mēs būtu varējuši novirzīt savai peļņai, arī nodokļiem, prēmijām, kā arī Kalnciemā jau ieplānotajiem sociālajiem projektiem, tagad nāksies novirzīt tiesvedībai un dīkstāves zaudējumu segšanai,” žēlojas Jurijs Harlamovs.

“Labums no šādas rūpnīcas jau nebūtu tikai Kalnciemā vien. Ieguvēji būtu visā Latvijā, jo akumulatorus tad nepārkarsētu privātmājās un šķūnīšos, kā tas mēdz notikt šobrīd, kad tiešām viss kaitīgais svins un sērs nonāk pa tiešo gaisā, bet nevajadzīgās skābes pa tiešo kanalizācijā vai gruntī un ūdenī,” stāsta Jurijs Harlamovs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl