Komentāri
Tiesu sistēmu lielākā problēma – garie termiņi, uzskata iedzīvotāji

Gadu desmitiem situācija tiesās nav iepriecinoša – ilgās lietu izskatīšanas, korupcijas skandāli un tamlīdzīgi. Kāds ir iedzīvotāju viedoklis – kas ir lielākās problēmas tiesu sistēmā?

TNS veiktā aptauja rāda, ka par nozīmīgāko problēmu iedzīvotāji atzīst garos lietu uzskatīšanas termiņus – šādu atbildi snieguši 70% internetā aptaujāto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nākamā problēma ir tiesnešu īstenoti profesionālas darbības pārkāpumi (30%); nepietiekama tiesas spriedumu kvalitāte jeb salīdzinoši liels daļēji vai pilnībā atcelto spriedumu īpatsvars, kā arī neizskatīto lietu skaits.

Salīdzinoši retāk norādītas tādas problēmas kā tiesnešu pārslodze, disciplinārsodu skaits pret tiesnešiem un tiesnešu salīdzinoši zemais atalgojums.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl