Tiesu darbinieki draud ar streiku, ja nesaņems algas pielikumu

Komentāri

Tiesu darbinieki kā tiesnešu palīgi un tulki ir juristi ar augstāko izglītību. Bet algu viņi saņem tādu pašu kā lielveikalu pārdevēji. Tas vairs neesot izturams, un viņi ir nobrieduši streikam, kas varētu paralizēt jau tā lēno Latvijas tiesu sistēmu. Tiesu darbinieku arodbiedrība cer uz desmit papildu miljoniem no valsts budžeta, bet Finanšu ministrijā atzīst, – ne visas cerības piepildās.

Tiesnešiem algas pielikumu pēc krīzes izdevās izcīnīt, tomēr par viņu palīgiem politiķi un sabiedrība aizmirsa. Tādēļ tiesu darbinieki šobrīd saņem būtiski mazāku algu nekā tādas pašas amatu kategorijas ierēdņi citās iestādēs. Tie pēc nodokļiem ir 500 eiro tiesneša palīgam un 400 tiesu sekretārēm un tulkiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Tiesnešu palīgiem arī ir visiem juridiskā izglītība. Privātajā sektorā vidēja līmeņa jurists saņem 1300 eiro bruto,” norāda Tiesu darbinieku arodbiedrības valdes loceklis Ēriks Pūle, ”principā tiesu darbinieki aizplūst uz privāto sektoru un tas nenāk par labu tiesu sistēmai.”

Šobrīd aprēķināts, ka visu tiesu darbinieku algu palielināšanai vajadzētu 10 līdz 13 miljonus eiro.

Ja naudu nedabūs, viņi sola streikot. Tomēr valsts maka sargātāji Finanšu ministrijā tiesu darbiniekiem neko nesola, sakot, lai šo naudu atņem kādam citam tieslietu sistēmā. Finanšu ministri skaidro, ka saskaņā ar pašreizējām prognozēm fiskālā telpa 2017. gadam ir ierobežota. Līdz ar to Tieslietu ministrijai būtu jāizvērtē finansējuma ietaupījumus Tieslietu ministrijas budžeta programmās un apakšprogrammās.

Tieslietu ministrija gan uzstāj, ka pati savā budžetā var atrast labi ja desmito daļu no šīs summas. Pārējo nāktos piešķirt valdībai.

Maija vidū abu ministriju ierēdņi šo tēmu apspriedīs sanāksmē. Ja pēc tās tiesu darbinieku algas tā arī nepieaugs, viņi streikošot.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl