Tiešsaistē būs iespējams apmeklēt lekciju ciklu putnu atpazīšanā

Pievienot komentāru
Tiešsaistē būs iespējams apmeklēt lekciju ciklu putnu atpazīšanā
RŪTA KALMUKA / F64

Lai sniegtu ieskatu biežāk sastopamajās putnu sugās Latvijā un putnu vērošanas un sugu noteikšanas pamatprincipos, Latvijas Ornitoloģijas biedrība izziņo pieteikšanos desmit tiešsaistes lekciju ciklam “Pirmie soļi putnu atpazīšanā”, informēja biedrības pārstāvji.

Lekciju cikla vadītājs, Latvijas Ornitoloģijas biedrības ornitologs Andris Dekants

“Ja vēlaties noteikt, kādi putni sastopami tuvējā parkā, dārzā vai lauku mājā, un zināt, kā pēc balss var nešaubīgi noteikt putnu sugu, šoruden aicinām pievienoties lekciju ciklam tiešsaistē. Tā ir iespēja paplašināt savas zināšanas par putnu pasauli ikvienam neatkarīgi no dzīvesvietas, ja vien ir pieejams interneta pieslēgums.”

Lekciju ciklu aicināti apmeklēt gan iesācēji, gan tie, kam putnu vērošana jau kļuvusi par aizrautīgu nodarbi, bet pietrūkst zināšanu sugu noteikšanā. Lekcijas vadīs Dekants, kurš ir pieredzējis putnu pazinējs un Latvijas Ornitoloģijas biedrības ornitologs, kurš jau vairākus gadus palīdz mācīt studentus “Nord” lauka putnu noteikšanas kursos.

Lekcijas notiks katru otro pirmdienu, sākot no šā gada 26. oktobra plkst. 18.30. Lekcijas notiks tiešsaistē, un katram reģistrētam dalībniekam tiks nosūtīta pieejas saite. Katras lekcijas ilgums aptuveni divas stundas. Vajadzības gadījumā lekciju būs iespējams noskatīties atkārtojumā.

Lai nostiprinātu jauniegūtās zināšanas dzīvē, lekciju cikla izskaņā dalībniekiem 2021. gada pavasarī būs iespēja doties dabā putnu ekskursijā pieredzējušu putnu vērotāju pavadībā.

Maksa, kas ir ziedojums biedrības labo darbu īstenošanai savvaļas putnu dzīves izpētei un uzlabošanai, par dalību desmit lekciju ciklā “Pirmie soļi putnu atpazīšanā” ir 99 eiro, savukārt Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedriem un studentiem vai skolēniem – 49 eiro.

Pieteikšanās anketa lekciju ciklam “Pirmie soļi putnu atpazīšanā 2020” iespējama https://ej.uz/PutnuLekcijas2020.