Tiešraides arhīvs: sniedz aktuālo informāciju par “Covid-19” izplatību Latvijā

Pievienot komentāru

Otrdien, 17. martā, plkst. 15.00 mediķi preses konferencē sniegs aktuālāko informāciju saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības “Covid-19” izplatību.

Uz mediju jautājumiem atbildēs Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.

Kā vēstīts, SPKC otrdien ir saņēmis informāciju saslimšanu ar koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19” Piņķu bērnudārzā ”Saimīte”.

Tāpat SPKC informēja, ka otrdien centrs saņēmis informāciju par vēl 11 saslimšanas ar ”Covid-19” gadījumiem Latvijā. Līdz ar to Latvijā kopumā ir 60 apstiprināti saslimstības gadījumi.

No piektdienas līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar “Covid-19” vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Lasi vēl – Ārkārtas situācija Latvijā: ar kādām izmaiņām jārēķinās iedzīvotājiem?

Valdība sestdien arī nolēma no 17.marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Tāpat no 17.marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Vienlaikus Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts, atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām. Tāpat ārzemniekiem atļauts caur tām no Latvijas izceļot.

Ārvalstīs esošajiem Latvijas valstspiederīgajiem, kuri nav paši raduši iespēju atgriezties mājās, obligāti jāreģistrējas Konsulārajā reģistrā. Ārlietu ministrija ņems šo informāciju vērā, lemjot par atgriešanās risinājumiem. Konsulārajā reģistrā var reģistrēties, izmantojot portālu “latvija.lv”. Ar Konsulāro departamentu var sazināties pa tālruni +371 26337711.

Lasi vēl Repatriāciju gaida 2849 Latvijas valstspiederīgie; publicē sarakstu ar atļautajiem reisiem