Tieslietu ministriju aicina izvērtēt “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas ieteikumus

2 komentāri

Saeimas deputāti mēģina saprast, ko tālāk iesākt ar tā dēvētās “oligarhu lietas” izmeklēšanas komisijas darba galarezultātu. Pēc tā būtu jāseko kaut kādām darbībām un likumu izmaiņām.

Taču deputātiem nākas atzīt, ka daudzos jautājumos virzības nav un arī nebūšot. Labākajā gadījumā pie atsevišķām atklāsmēm komisijas atzinumā veidos atkal nākamās darba grupas.

Juridiskā komisija par “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas priekšlikumiem lēma bez īpaša entuziasma. Vairākkārt deputātiem atlika vien noplātīt rokas, atzīstot bezspēcību sistēmas priekšā.

Andrejs Judins (V)
Saeimas deputāts

Mums ir problēmas ar nepatiesu liecību sniegšanu. Es nezinu, kā risināt. Ir augstākās tiesas lēmums – kamēr nav pabeigta pirmā lieta, cilvēku, kurš sniedz nepatiesu liecību šajā lietā, nevar saukt pie atbildības. Cilvēks sniedz nepatiesas liecības, pēc sešiem līdz astoņiem gadiem lietu pabeidz, bet jau ir noilgums.

“Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisija uzskata, ka jāpieņem likums par lobēšanu, kas palīdzētu noteikt robežšķirtni starp atļautām, leģitīmām un neatļautām, prettiesiskām politikas ietekmēšanas metodēm. Arī šis jautājums nekādu virzību juridiskajā komisijā neguva.

Gaidis Bērziņš
Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs (NA)

Es kaut kur dzirdēju Saeimā mēnesi, divus atpakaļ, ka, vārdā nesaukšu, kurš deputāts, esot rosinājis veidot darba grupu lobija tiesiskā regulējuma izstrādei. Es nezinu, kas ar to noticis, varbūt likumprojekts izstrādāts?

“Oligarhu komisijā” bija secināts, ka Latvijā ir vairāki mediji, kas kalpo politiķu publisko attiecību veidošanas uzdevumiem, jo īpaši reģionālo mediju segmentā. Galalēmumā izskanēja ieteikums paredzēt atbildību par žurnālistu uzpirkšanu vai citādu ietekmēšanu, kas, šķiet, arī iestrēgs birokrātijas džungļos.

Laila Medina
Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece

Par žurnālistu atbildību – iespējams, būtu jākonsultējas ar cilvēktiesību komisiju, jo tas lielā mērā saistīts ar likumu par presi, tur noteikto regulējumu.

Juridiskā komisija nolēma aicināt arī Tieslietu ministrijas atbildīgajai darba grupai sniegt viedokli par iespējām iesviest kādus no “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas ieteikumiem

“Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisija savu darbu noslēdza janvārī, bez vērā ņemamiem rezultātiem.

2 komentāri