Tiesībsargs: Šobrīd liela daļa sabiedrības ir uz nabadzības sliekšņa

35 komentāri

Latvijā nabadzības riska slieksnim pakļauta liela daļa sabiedrības, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja tiesībsargs Juris Jansons.

Pēc tiesībsarga aplēsēm, 2014. gadā Latvijā nabadzības riska slieksnim bija pakļauti apmēram 600 000 cilvēku. Viņš skaidro, ka arī šobrīd liela daļa sabiedrības saskaras ar šādu risku, un gaidāmā nodokļu reforma, visticamāk, neradīs izmaiņas ienākumos cilvēkiem, kas šobrīd dzīvo uz nabadzības sliekšņa.

Juris Jansons
tiesībsargs

Ekspertiem ir ļoti pretēji viedokļi, vai šī nodokļu reforma mazinās sociālo nevienlīdzību. Attiecībā uz sociālā riska grupām, kas jau dzīvo zem nabadzības sliekšņa, – personām ar invaliditāti, vientuļām māmiņām, cilvēkiem, kas izdzīvo no minimālās algas, nekādi būtiski pensiju vai pabalstu pielikumi nav gaidāmi.

Vienlaikus Jansons noraida, ka gaidāmā nodokļu reforma neieviesīs izmaiņas vispār. Viņš min, ka ir sabiedrības daļa, kas nodokļu reformas īstenošanā var sagaidīt izmaiņas ienākumos.

TOP komentāri

 • Henriete Petrovska
  +12 +12 0

  Henriete Petrovska

  Un cik ilgi viņi taisād aplēst? Kamēr visi 600tūkst.nosprāgs? Kad darīt kaut ko sāks?
 • Mamma
  +4 +4 0

  Mamma

  Hā! Statistikas pārvaldes "pareizie dati". Ir mazi meli,lieli meli un ir statistika/ vislielākie meli!
 • Vilnis Priede
  +3 +3 0

  Vilnis Priede

  Dazos uznemumos esot janes veel atpakal.....no minimalkas.................

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl