Tiesībsargs saskata diskrimināciju ceļojumu firmas piedāvājumā

1 komentārs

Tiesībsargs Juris Jansons tūrisma firmas ceļojumu aprakstos saskata iespējamu diskrimināciju uz vecuma pamata.

Lai gan konkrētas kompānijas vārds netiek minēts, tomēr LNT Ziņām kļuva zināms, ka runa ir par ceļojumu kompānijas mājaslapu “piedzīvojumi.lv”, kas pieder Cēsīs reģistrētai kompānijai “Adventures World”. Tās daudzos piedāvātajos ceļojumu aprakstos iekļauts stingrs vecuma ierobežojums līdz 45 gadiem.

Par to sašutums plaši pausts sociālajos medijos, kas arī pievērsa tiesībsarga uzmanību. Tiesībsargs uzskata, ka šādi ierobežojumi ir pretrunā Satversmei un arī jebkuriem cilvēcības principiem. Tiesībsarga birojs jau sazinājies ar kompāniju, aicina šo ierobežojumu izvērtēt un novērst.

“45 gadu vecums, tas nav vecums, kad vispār cilvēkam justies nevarīgam vai nepilnvērtīgam, tikpat labi, – varbūt jauns cilvēks arī varbūt tieši šādi justies. Ne jau vecums tas izšķirošais kritērijs. Bet tas gan, kā cilvēks par to jūtas un fizisku varēšanu vai nevarēšanu. Un būtībā tas “eidžisms” ir balstīts aizspriedumu un stereotipiskā domāšanā, kuram būtībā ar objektīvo realitāti bieži vien nav nekāda sakara. Bet diemžēl tas no tās domāšanas pārvēršanas faktiskā rīcībā diskriminācijā,” norāda Tiesībsarga Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa.

1 komentārs