Tiesībsargs: Rīgas domei jārod iespēja galvaspilsētas ģimnāzijās ļaut kārtot iestājeksāmenus visiem

1 komentārs
Tiesībsargs: Rīgas domei jārod iespēja galvaspilsētas ģimnāzijās ļaut kārtot iestājeksāmenus visiem
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Iestājpārbaudījumu norise galvaspilsētas ģimnāzijās pievērsusi arī tiesībsarga Jura Jansona uzmanību, kurš uzskata, ka Rīgas domei jārod iespēja ļaut kārtot iestājeksāmenus galvaspilsētas ģimnāzijās visiem, vēsta TV3 Ziņas.

Tiesībsarga birojs saņēmis satrauktu vecāku zvanus. Tiesībsarga ieskatā, visām skolām, kur šāda veida iestājpārbaudījumi tiek organizēti, obligāti jānosaka papildu datums, kurā eksāmenu var rakstīt visi tie skolēni, kuriem tas iepriekš nav bijis iespējams Covid-19 ierobežojumu dēļ.

Tiesībsargs Juris Jansons

“Es domāju tīri arī emocionāli un arī tiesiski, šie jaunieši var sajusties, ka viņu tiesības tiek pārkāptas. Tādējādi gan skolai, gan Rīgas domei ir nekavējoties jārīkojas un jābūt alternatīviem datumiem, lai šie jaunieši varētu pienācīgi kārtot šos eksāmenus.”

Aicinot visiem skolēniem nodrošināt vienlīdzīgas iespējas mācīties sev vēlamajā skolā, Tiesībsarga birojs 20. maijā nosūtījis arī vēstuli Rīgas domes izglītības departamentam.

Lasi vēl: Rīgas domē ar juristiem diskutēs par iespēju Covid-19 skartajiem skolēniem kārtot iestājeksāmenus uz 10. klasi citā dienā

1 komentārs