Tiesībsargs: Nekas neliecina, ka cilvēks ir valdības lielākā vērtība

20 komentāri

Latvija grimst nabadzībā, – trauksmi par šo situāciju pirms mēneša vēstulē Ministru kabinetam pauda tiesībsargs. Vai valdība viņa brīdinājumos ir ieklausījusies?

Reālos skaitļos – zem nabadzības riska ir 606 000 Latvijas iedzīvotāju. Tiesībsargs to nodēvēja par šokējošu situāciju. Nabadzības un sociālās atstumtības riskam lielākoties pakļauti pensionāri. 70% jāiztiek ar mazāk nekā 300 eiro mēnesī. Tāpat riska grupā ir invalīdi, vientuļās sievietes, vientuļie vecāki ar bērniem, ilgstošie bezdarbnieki.

Otrdien, 29. novembrī, valdībā bez diskusijām tika atbalstīta atbildes vēstule tiesībsargam. Valdība problēmas atzīst, taču uzskaita virkni lietu, kas darītas, lai šos riskus novērstu, piemēram, ik gadu tiek pārskatīts pensiju apmērs, veicot pensiju indeksāciju. Tiek norādīts arī, ka mājsaimniecību rīcībā esošais ienākums ir augstākais kopš 2004. gada, tostarp mājsaimniecībās ar bērniem un vienas personas mājsaimniecībās vecumā virs 65 gadiem.

Jansons atbildi dēvē par “diezgan lielu atrakstīšanos”. “Protams, tas skan skaisti, taču veikalā ar to naudu, kas bija 2004. gadā, šodien mēs nevaram nopirkt to pašu”.

Video: tiesībsargs Juris Jansons par valdības atbildi

Video: LNT Ziņu sižets

 

 

TOP komentāri

 • Seniors
  +13 +13 0

  Seniors

  Ja ! Ar saviem - 85 eirikiem , daudz ko , nenopirksu . Labi , ja iznak maizitei un salim , piedzerot teju , bez cukura ! Valdiba pielika 1 eiro ar kapeikam , bet sev , sagrabas simtos . Kauns , kauns , kauns !!!
 • Vai vai-
  +11 +11 0

  Vai vai-

  Nostrādāti gandrīz 35 gadi, pensija nedaudz pāri 200 eirīšu, indeksējot pielika 3 eiro ar santīmiem, bet līdz 300 ? To laikam nesanāks piedzīvot ar tādu indeksēšanu -pēc 10 gadiem būs pielikti 30 eiro, vēl 10 gadi - vēl 30, un vēl 10 gadi...un tad vēl nebūs 300, bet pēc 30 gadiem, ja nodzīvosim, maz ticams, jo retais piedzīvo 90 un vairāk, pēc 30 gadiem būs cenas un nodokļi kāpuši n-tās reizes. Redzams, ka viņi indeksējot stiepj gumiju, tāpat kā sunim pasviežam kaulu, lai nerej. Nožēlojama un pretīga valdība, kur sēž visriebīgākie cilvēki no mūsu tautas. Viņi gaida mūsu nāvi...Kad beidzot pienāks tas laiks no viņiem atbrīvoties, jo viņi nav cilvēki. Viņi ir kā rijīgi zvēri, gatavi dēļ naudas tautu saplosīt.
 • Anita
  +8 +8 0

  Anita

  vai šī tukšā pļāpāšana var kādreiz arī rezultēties kaut pašā sīkākajā rīcībā, lai nav faktu konstatācija, bet mainīties ta nekas nemainās uz labo pusi

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl