Tiesībsargs: bērnunamā nonākuša bērna dzīve tiek salauzta

Komentāri

Pamatīgu ažiotāžu sacēlis Tiesībsarga biroja ziņojums par problēmām Latvijas bērnunamos. Lai tās apzinātu un meklētu risinājumus, ieinteresētās puses sēsties pie viena galda šodien aicināja Pašvaldību savienība. Taču dialogs nevedās un sēdi, nesagaidījis beigas, pameta tiesībsargs Juris Jansons. 

Bērnunamā nonākuša bērna dzīve tiek salauzta, turklāt par šādu rīcību tiek maksāts no valsts un pašvaldības budžeta, tā pēc pārbaužu veikšanas bērnunamos secinājis Tiesībsarga birojs. Meklēt risinājumu problēmām šodien iesaistītās puses aicināja Pašvaldību savienība. Divu stundu garo sēdi, kas noritēja aiz slēgtām durvīm, neizturēja tiesībsargs. Viņš sēdē saņēmis pat draudus tikt iesūdzētam tiesā.

Pirmkārt, jācīnās ar problēmas cēloņiem, proti, lai bērni nebūtu jāizņem no ģimenēm, uzsver tiesībsargs.

Tikmēr bērnu nama direktori tiesībsargam pārmet nevēlēšanos pat sarunāties.

”Jansona kungs šodien ir uzvedies sev necienīgi, es viņam mēģināju iestāstīt savu viedokli, taču viņš nevēlējās uzklausīt sev netīkamas lietas. Runājot par viņa teikto, ir daudzas lietas, kurām es nepiekrītu, un šodien bija ļoti lieliska iespēja to viņam pateikt, taču viņš pameta zāli,” bāreņu nama Līkumi direktors Juris Boķis.

Juris Boķis nepiekrīt, ka problēmas meklējamas bērnunamos.

Arī Pašvaldību savienība noliedz, ka nerūpētos par bez vecāku gādības palikušiem bērniem.

Pašvaldību savienība sola, ka šī nebūs pēdējā sēde, kurā tiks meklēts dialogs. Tikmēr Tiesībsarga birojs izveidojis e-pasta adresi, uz kuru aicina bijušos un esošos audzēkņus ziņot par piedzīvoto un pārdzīvoto bērnu namos.

Lasi vēl