Tiesībsargs asi nosoda bāriņtiesas: Pašvaldības ietaupa naudu uz bērnu rēķina

2 komentāri

Tiesībsargs Juris Jansons ļoti asi piektdien vērsies pret 25 pašvaldību bāriņtiesām, saucot tās par bezatbildīgām šokējošu pārkāpumu veikšanā.

Proti, tā vietā, lai mazuļiem līdz divu gadu vecuma meklētu audžuvecākus vai aizbildņus, bāriņtiesas primāri izvēlas ievietošanu bērnunamos.

Tiesībsargs to nosauc par iekodēšanu uz neveiksmi jau no mazotnes, jo, pēc Jansona domām, bērnunamos augušie lielākoties pieredz psihoemocionālus traucējumus nākotnē.

Tiesībsarga birojs apjomīgā pētījumā secinājis – pašvaldības izvēlas labāk ievieto mazuli bērnunamā, jo par to maksā valsts. Ja tiktu sameklēta audžuģimene vai aizbildnis, tad ikmēneša pabalsts tai būtu jāmaksā no pašvaldības budžeta.

Tiesībsargs Juris Jansons:

Problēma ir tā, ka pašvaldības tādā veidā ietaupa naudu uz bērnu rēķina. Kā mēs redzam no lēmumiem, nav meklējuši audžuģimenes, nav meklējuši aizbildņus – ģimenisku vidi – vienkāršākais veids ir ierakstīt divus teikumus: bērna interesēs labāk ir ievietošana institūcijā. Punkts. Mēs runājam par totālu bezatbildību vai pat noziedzīgu rīcību. Mums tas prasīja tikai vienu dienu, lai aptaujātu ģimenes, vai būtu gatavi uzņemties audžuvecāku rūpes vai nē.

TOP komentāri

 • LILLE
  0 0 0

  LILLE

  Sociālā dienesta darbinieki + bāriņtiesas... vieni neveic darbu ar ģimenēm, otri pieņem lēmumu, jo viņiem riebjoties šie vecāki un tad šie divi teikumi ir izeja... nav šo ģimeņu un nav jāstrādā, bet algu saņem tāpat, jo tāda institūcija ir izveidota. Protams arī šajā jomā ir cilvēki kas savu darbu mīl un dara to no sirds, arī šie vecāki ir dažādi, bet pie kā vainīgi ir bērni...
 • meemais
  0 0 0

  meemais

  Lai stingrāk ķerās klāt pie lietām ko pati valdība pārkāpj un pašvaldības lai drāž pēc pilnas programmas

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl