5 komentāri
Tiesībsarga birojs atklājis rupjus bērnu tiesību pārkāpumus Latvijā

Rupji bērnu tiesību pārkāpumi Latvijā. Tiesībsarga birojs atklājis, ka pašvaldības zīdaiņus ievieto valsts institūcijā, nevis meklē audžuģimeni vai aizbildni, jo tā ir lētāk un vienkāršāk. Juris Jansons rīko plašāku pasākumu, lai sabiedrību informētu par konstatētajiem pārkāpumiem.

Kā vēsta birojs, 80 mazuļi vecumā līdz diviem gadiem, kuri izņemti no savām bioloģiskajām ģimenēm, valsts svētkus pavadīs valsts sociālās aprūpes centros, nevis audžuģimenēs vai pie aizbildņa.

Kaut gan Latvijā patlaban audžuģimenēs ir 83 brīvas vietas, gaidot uz bez vecāku gādības palikušiem mazuļiem, pašvaldību bāriņtiesas lēmušas šos bērnus nodot valsts maizē. Iespējamais iemesls – par valsts sociālās aprūpes centriem maksā valsts, bet par audžuģimenēm attiecīgā pašvaldība, savukārt aizbildnis ir jāatrod – un tas prasa darbu.

ANO Starptautiskajā ziņojumā par vardarbību pret bērniem atzīmēts, ka institucionālā aprūpe atstāj nopietnu ietekmi uz bērniem, kas bieži var radīt neatgriezeniskas sekas. Pētījumi pierāda, ka no katriem trim institucionālā aprūpē pavadītajiem mēnešiem mazs bērns savā attīstībā zaudē vienu mēnesi.

TOP komentāri

 • Lika
  +2 +2 0

  Lika

  Gribot negribot prātā nāca Raiņa četrrinde:
  Bagāts viņš, bet mīkstu sirdi:
  Dzird par grūtdienīšu raudām,
  Tūdaļ kabatā bāž roku,
  Izvelk savu - nēzdodziņu.
 • auklīte
  0 0 0

  auklīte

  Pilnīgi pareizi - es kā auklīte, pieskatot svešu bērnu dažas stundas dienā, nemaz nestrādātu visu mēnesi par 113 eiriķiem. Bet te audžuģimenes cīnās ar alkoholiķu pēcnācējiem 24 stundas diennaktī bez brīvdienām. Visu cieņu šiem cilvēkiem!
 • audžuģimene
  0 0 0

  audžuģimene

  Kad valdība par katru audžuģimenē uzņemtu bērnu maksās tik, cik šobrīd valstij izmaksā viena bērna uzturēšana bērnu ārpusģimenes aprūpes centros jeb bērnunamos, tad būs pietiekami daudz audžuģimeņu, kuras labprāt uzņems vismaz vienu zīdaiņa vecuma bērniņu savā ģimenes aprūpē. Jāsaprot, ka neviena audžuģimene joprojām (audžuģimeņu projekts Latvijā aktīvi darbojas jau vairāk kā 10 gadus) nesaņem nekādas sociālās garantijas par savu nesavtīgo darbu, audzinot un aprūpējot savā ģimenē uzņemtos bērnus, jāsaprot, ka neviena ģimene nevar atļauties tāpat vien pārtraukt savas darba attiecības un palikt bez darba, lai ilgstoši audzinātu svešus bērnus, jo tai audžumammai arī no kaut kā jādzīvo, jo ar tiem valdības atvēlēto pabalstu jeb atlīdzību par audžuģimenes pienākumu veikšanu 113 euro mēnesī, no kā pat normālam uzturam audžumammai nesanāk, kur nu vēl komunālajiem un citiem maksājumiem. Un ja vēl savi bērni jāuztur, skolā jālaiž, kur ņemt līdzekļus?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl