Tiešām sirsnīgi! Sirmgalvjus Mežciemā ārstē suņi

Komentāri

Ārstēšana ar suņu klātbūtni kopš pērnā gada ieviesta sociālajā aprūpes centrā Mežciems. Redzot veiksmīgo pieredzi, kanisterapijas metodi nolemts izmantot regulāri.

Sociālas aprūpes centrā Mežciems terapijas suņi ārstē sirmgalvjus ar vissmagākajam diagnozēm. Piemēram, pēc insulta. Attīstītās valstīs terapijas suņi veco ļaužu pansionātos ir ierasta lieta. Dzīvnieki uzlabo sirmgalvju omu un pašsajūtu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Piemēram, terapijas suņi Barbela un Gesi nāk uz sociālas aprūpes centru Mežciems reizi nedēļā kā uz darbu. Tomēr atšķirībā no Skandināvijas valstīm štatā viņas pagaidām šeit vēl nepieņem.

Dzīvnieku iedarbībā tiek stimulēta nervu sistēma. Piemēram, kāda sirmgalvja pirksti bija pilnīgi krampī, un arī tāpat tos ir grūti iztaisnot. Taču tad, kad pirkstus uzliek uz suņa, tie iztaisnojas. Tad tieši būtu jāpieslēdzas tam manuālam speciālistam, kas sāk strādāt, kad spazmas noņems. Bet galvenais – daudziem centra iemītniekiem suņi liek smaidīt.

Centrā Mežciems pat ir izveidots savs kanisterapijas fanu klubs. Uz tikšanos ar suņiem tā aktīvisti ņem līdzi cepumus. Daudz cepumu, lai kārtīgi pabarotu savus četrkājainos draugus.

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl