Tiesa vērtē Kuzina sūdzību par CVK lēmumu; spriedums gaidāms februāra beigās

1 komentārs

Ar diskusijām par lībiešiem, somugru ciltīm un pat ziemeļbriežiem aizvadīta tiesas sēde, kurā partija “Jaunā Saskaņa” lūdza atcelt kādu Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) lēmumu.

Tā nolēma parakstu vākšanai referendumam nereģistrēt partijas piedāvātos grozījumus par izglītības iegūšanu ne tikai valsts valodā, bet arī citās valodās.

Tā sauktā antifašista Jāņa Kuzina pārstāvētā “Jaunā Saskaņa” vēlējās veikt izmaiņas likumdošanā, piemēram, Izglītības likumā noteikt, ka valsts un pašvaldību izglītības iestādēs izglītību var iegūt arī citās valodās. Savukārt pašlaik likumā ir noteikts, ka valsts un pašvaldību izglītības iestādēs izglītība iegūstama valsts valodā.

Lai veiktu izmaiņas, Kuzins pieprasīja sarīkot referendumu, bet CVK šo ideju noraidīja, savukārt Kuzins negatīvo lēmumu pārsūdzēja tiesā. CVK tiesas sēdē atkārtoja argumentus, kādēļ “Jaunās Saskaņas” idejas tika noraidītas.

Plašākas diskusijas tiesas sēdē izvērtās starp tiesnesēm un prasības iesniedzēju. Tiesa galalēmumu šajā lietā pieņems mēneša beigās.

1 komentārs