Tiesā vecākus, kuru bērns saindējās ar metadonu

0 Komentāru

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien skatīja krimināllietu pret vecākiem, kuru divus gadus vecais bērns smagi saindējās ar stipras iedarbības pretsāpju līdzekli – sintētisko opiātu metadonu.

Abi apsūdzētie vecāki atzīst notikušo faktu, bet savu vainu tajā nesaskata. Apsūdzētā tēva advokāts LNT Ziņām norādīja, ka viņa aizstāvamais notikušo uzskata par nelaimes gadījumu, turklāt arī narkotiskā viela, ko bērns iedzēris – neesot bijusi viņa.

Normunds Stankēvičs
apsūdzēta tēva advokāts

Viņš ir pilsonis, kurš ārstējās no narkotiskām vielām, lietojot metadonu, arī viņa faktiskā laulātā ārstējās ar šo pašu līdzekli, nu tikpat labi bērns varēja etiķi iedzert, iedzēra metadonu, kas nebija rūpīgi noglabāts. Viņiem abiem psihiatri dod katram savas porcijas, un katram viņiem jāglabā tā, lai šis bērns pie šī metadona nenokļūtu. Par cik viņi dzīvoja māte ar bērnu vienā istabā, viņš otrā. Nu ap pieciem no rīta viņš secināja, ka bērns ir galīgā bezfilmā. Viņa pozīcija ir tāda, ka tas metodons nav viņa.

Neskatoties uz to, ka mediķu ierašanās brīdī divus gads vecajam puisēnam tika konstatēta klīniskā nāve, šobrīd viņa veselībai briesmas nedraud un viņš nodots audžu ģimenes aprūpē. Tomēr advokāts atzīst, ka šāds narkotisko vielu daudzums mazam bērnam var atstāt neatgriežamas sekas.

Normunds Stankēvičs
apsūdzēta tēva advokāts

Bērna stāvoklis ir labs, tādā ziņā, ka viņš ir audžuģimenē. Vienīgais, cerams, ka šajā audžuģimenē viņš arī nostiprināsies, es ļoti ceru, ka šajā ģimenē viņš neatgriezīsies, jo jau tagadējais, kas ar viņu ir noticis, ir atstājis neatgriežamus iespaidus. Tā pati metadona iedzeršana, jo viņu nācās atpumpēt kā maziņu narkomānu. Tas ir ļoti sensitīvi. Tendence zināma viņam uz to varētu būt diemžēl.

Jau vēstīts, ka šogad augustā policija saņēma informāciju no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta par to, ka kādā dzīvoklī Rīgā ar metadonu saindējies mazgadīgs bērns.

Abi vecāki apsūdzēti pēc Krimināllikuma pantiem par smaga miesas bojājuma nodarīšanu neuzmanības dēļ un vardarbību pret nepilngadīgo.

Likumsargi abus vecākus – 39 gadus veco bērna tēvu un 37 gadus veco bērna māti, kuri jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā par narkotiku lietošanu un zādzībām, apcietināja.

Papildu lietas materiālu izskatīšanas dēļ nākamā tiesas sēde atlikta līdz 21. decembrim.

0 Komentāru