Tiesā vecākus, kuru bērns izdzēra sintētisko heroīnu un gandrīz nomira; apsūdzētie lūdz slēgtu tiesas sēdi

0 Komentāru

Klīniskā nāve, izdzerot sintētisko heroīna aizstājēju, – tādas bija vecāku nolaidības sekas, kuras nācās pārdzīvot viņu divgadīgajam bērnam.

Mazuli izdevās atdzīvināt, un tagad viņš dzīvo citā ģimenē. Tikmēr viņa bioloģiskajiem vecākiem draud cietumsods. Uz tiesas namu 38 gadus vecā sieviete un viņas gadu vecākais civilvīrs tika nogādāti, saslēgti rokudzelžos.

Kādā augusta naktī viņi uz savu dzīvesvietu blokmājā Pļavniekos izsauca ātro palīdzību. Abi ārstējās no narkotiku atkarības un lietoja metadonu – sintētisku heroīna aizstājēju. Kamēr paši gulēja, divgadīgais bērns atrada pudeli un iedzēra tās saturu.

Bērnam tika konstatēta klīniskā nāve, taču pēc reanimācijas smagā stāvoklī viņš tika nogādāts slimnīcā. Par laimi, bērns atlabis. Neilgi pēc notikušā viņu paņēmusi audžuģimene. Abi vecāki ne tikai bijuši narkotiku valgos, bet arī jau iepriekš pārkāpuši likumu. Sievietes civilvīram arī ir iepriekšējas sodāmības, kas gan laika gaitā esot dzēstas.

Jau pašā tiesas sākumā apsūdzētie lūdza, lai sēde tiek skatīta aiz slēgtām durvīm.

Iveta Feldmane
advokāte

Tā kā viņa visu notikumu ļoti pārdzīvo un lietas izskatīšanas laikā varētu būt jautājumi, kas skar tieši viņas bērnu, viņa piesaka lūgumu attiecībā par slēgtu tiesas sēdi.

Normunds Sinkēvičs
advokāts

Lietas uzskatīšanu varam uzsākt, es arī uzskatu, ka šī tiesas sēde būtu skatāma slēgti.

Tiesas arhīvos atrodamā informācija liecina, ka abi divi apsūdzētie jau 2011. gadā tika aicināti ierasties uz tiesas sēdi Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesā kā atbildētāji civillietā – Rīgas bāriņtiesas prasībā par aizgādības tiesību atņemšanu. Rīgas bāriņtiesā ceturtdien nevarēja sniegt detalizētāku informāciju par šo gadījumu. Tagad tā apņēmusies panākt, ka apsūdzētajiem atņem vecāku tiesības.

0 Komentāru