3 komentāri

Limbažu tiesa sākusi vētīt vienu no pēdējo gadu skaļākajām kukuļošanas lietām, kurā figurē bijušais “Latvijas dzelzceļa” prezidents Uģis Magonis un Igaunijas bagātākais cilvēks Oļegs Osinovskis.

Apsūdzības uzturētāji uzskata, ka Osinovskis Magonim šosejas malā netālu no Latvijas un Igaunijas robežas iedeva gandrīz pusmiljonu eiro lielu kukuli. Un drīz pēc tā saņemšanas Magonis ar naudu auto bagāžniekā arī tika aizturēts. Prāva gan solās būt gara. Nākamā tiesas sēde būs tikai pēc četriem mēnešiem.

Kā pirmais uz Limbažu tiesu ieradās kukuļdošanā apsūdzētais Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis. “Skaidrs, ka es te nevēlējos atrasties, un jūs manā vietā gan jau arī nē. No otras puses, labi, ka process ir sācies, jo mums visiem ir jāglābj sava reputācija – gan man, gan Latvijas valstij. Ceru, ka process būs ātrs un caurspīdīgs. Zinu, ka tas skan banāli un visi tā saka, bet, protams, savu vainu es neatzīstu,” viņš sacīja.

Daudz nerunīgāks bija teju 500 000 eiro lielā kukuļa saņemšanā apsūdzētais Magonis, kurš savai aizstāvībai noalgojis uzreiz divus advokātus.

Arī Magonis savu vainu neatzīst. Pēc viņa lūguma žurnālistiem tika aizliegts filmēt tiesas procesu. Līdz iztiesāšanai gan šodien nenonāca, jo uz sēdi nebija ieradies Osinovska uzņēmuma “Skinest Rail” pārstāvis. Osinovska advokāte nesekmīgi mēģināja kriminālprocesu sadalīt, mudinot Osinovska lietu adot Igaunijas tiesai.

Tikmēr Magonis no tiesas sagaidīja daļēju pretimnākšanu. Tiesa atcēla viņam liegumu tikties ar Osinovski. Valstij arī būs jāatmaksā puse no 400 000 eiro lielās drošības naudas, ko Magoņa labvēļi samaksāja, lai viņu atbrīvotu no apcietinājuma.

Rozenbergs arī lūdza tiesu atcelt Magonim ierobežojumu izbraukt no valsts, taču tiesa to noraidīja. Jāatgādina, ka Magoni KNAB aizturēja uz “Via Baltica” šosejas netālu no Ainažiem. Auto bagāžniekā tika atrasti 499 500 eiro. Izmeklēšanā gan neizdevās noskaidrot, kāpēc tik dīvaina summa.

Prokurorei gan neesot šaubu, ka summa ir bijis kukulis, lai “Latvijas dzelzceļa” meitas kompānija no Osinovska uzņēmuma nopirktu vecas lokomotīves. Satiksmes ministrijā līguma lietderība gan nav vērtēta. Nākamā tiesas sēde nolikta tikai pēc četriem mēnešiem, 15. janvārī.

TOP komentāri

 • s
  0 0 0

  s

  Lieta atkal izčākstēs, tiesu sistemas darboņi neredzēs pietiekamus pierādījumus.Abi sarunās, ko liecināt un kā.Latvijas tieslietas rullē.
 • ojārs
  0 0 0

  ojārs

  Uģītis un Oļegs šajā brīdī ir dotā ziņu dienesta topā :)
  Tā turpināt! :)
 • Anda Zahovska

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl