Tiesa sāk skatīt krimināllietu pret uzņēmēju Majoru par Latvijas ekspozīcijas izgāšanos izstādē “Expo 2015”

3 komentāri

Tiesa sākusi skatīt krimināllietu, kurā apsūdzēts uzņēmējs, populārā mūzikas festivāla “Positivus” rīkotājs Ģirts Majors.

Runa ir par vairākus gadus seno skandālu par Latvijas stenda izveidi “Expo” izstādē Itālijā. Prokuratūra uzskata, ka izšķērdētas lielas summas. Taču Majors apsūdzības uzskata par absurdām.

2015. gadā Latvija gatavojās piedalīties starptautiskajā izstādē “World Expo”, kas notika Milānā, taču līdz izstādei tā arī netika – valsts ar skandālu lauza līgumu ar projekta īstenotājiem, uzņēmēja Ģirta Majora vadīto “Expo 2015”. Līguma laušana notika termiņu kavēšanas dēļ, kā arī izrādījās, ka arī ne visi tēriņi bijuši pamatoti – apsūdzības ieskatā, uzņēmējs izšķērdējis aptuveni 300 000 eiro. Majors apsūdzību noraida un raksturo kā absurdu.

“Ir absolūts izpratnes trūkums par elementārām finanšu darbībām, kur nav ne tuvu nozieguma pazīmes, par kurām tiek mēģināts mani apsūdzēt. Aizdevuma atmaksa, tātad uzņēmums ir aizņēmies naudu, lai varētu uzsākt darbību. Brīdī, kad saņem avansu no pasūtītāja, daļu šo avansa novirzi aizdevuma atmaksai, bet šis aizdevums ir paņemts, lai šī nauda būtu citā kontā. Par šo darbību, ka šis it kā avanss, tā daļa izlietota aizdevuma atmaksai, ja aizdevumu ir aizdevuši mani uzņēmumi, no tā mēģināts uzpūst, ka tā ir izšķērdēšana,” norāda Majors.

Tikmēr prokurore komentāros ir skopa.

Toreizējā ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) 2015. gadā stāstīja, ka ministrija kā pasūtītājs bija veikusi rūpīgu finanšu plūsmas analīzi par “Expo” projektu un konstatējusi, ka par atsevišķiem darbiem ir maksāts vairākkārt, esot veikta samaksa par darbiem, kas nav notikuši, tāpat esot konstatētas “uzpūstas” cenas, piemēram, par mājaslapas izveidi samaksāti vairāki desmiti tūkstošu eiro, par dzīvesvietu izpēti izstādes norises vietā – aptuveni 30 000 eiro, tāpat krietni sadārdzinātas cenas esot bijušas par nepieciešamā aprīkojuma izpēti. Ministrija prasīja atmaksāt projektam jau piešķirots līdzekļus 800 000 apmērā.

Saistībā ar Latvijas nepiedalīšanos izstādē “Expo Milano 2015” ir ierosināta vēl viena krimināllieta, kurā par bezdarbību apsūdzēta kāda bijusī Ekonomikas ministrijas amatpersona. Apsūdzība uzskata, ka valstij nodarīts mantisks zaudējums vairāk nekā 300 000 eiro apmērā. Patlaban nav zināms, kad prokuratūra lietu nodos tiesai.

3 komentāri