Tiesa sāk skatīt Gaiļezera slimnīcas mediķu korupcijas lietu; viens no apsūdzētajiem neierodas tiesas sēdē

0 Komentāru
Tiesa sāk skatīt Gaiļezera slimnīcas mediķu korupcijas lietu; viens no apsūdzētajiem neierodas tiesas sēdē
Jānis Zvērs/ TV3 Ziņas

Trešdien, 14. martā, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa sāk skatīt krimināllietu, kurā par prettiesiska labuma pieņemšanu no pacientiem apsūdzēti septiņi Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas darbinieki.

Kā novēroja TV3 Ziņas, viens no apsūdzētajiem – Valdis Girgensons nav ieradies tiesas sēdē, un prokurore aicinājusi atvest viņu piespiedu kārtā.

Pirms nedēļas lietas izskatīšana tika atlikta saistībā ar divu lietā iesaistīto personu neierašanos. Uz lietas izskatīšanu veselības problēmu dēļ nebija ieradusies apsūdzētā Jura Novožilova advokāte Diāna Krūmiņa-Vildava, kā arī lietā apsūdzētais Valdis Girgensons, kura neierašanās iemesls viņa pārstāvim nebija zināms.

Uz apsūdzēto sola šajā lietā sēdīsies Novožilovs, Vēsma Matroze, Ilze Laila Laudere, Karina Moisejeva, Ineta Nemiro, Girgensons un Māra Epermane. Vairums no apsūdzētajiem ir radiologi.

Vairākiem apsūdzētajiem tiek inkriminēta tirgošanās ar ietekmi, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem, kā arī ir norādīts pants par valsts amatpersonas bezdarbību, par ko var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Prokurore tiesai nodeva krimināllietu pret sešiem slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centra stacionāra “Gaiļezers” diagnostisko radioloģijas nodaļu darbiniekiem un kādas citas stacionāra “Gaiļezers” nodaļas darbinieku.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, laikā no 2013.gada oktobra līdz 2015. gada aprīlim vairāki medicīnas darbinieki, izmantojot savas pilnvaras, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu, sistemātiski pieprasīja materiālas vērtības un tās pieņēma no pacientiem par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu labuma devēja interesēs, apejot noteikto rindas kārtību. Galvenokārt, magnētiskās rezonanses izmeklējumi tika veikti ārpus oficiālā darba laika.

Medicīnas darbiniekiem, apejot noteikto pacientu reģistrēšanas kārtību, veicot izmeklējumus ar magnētisko rezonansi 121 pacientam, slimnīcai nodarīts zaudējums ne mazāk kā 12 396,45 eiro apmērā.

Plašāk skatieties TV3 Ziņās plkst. 19.00!

0 Komentāru