Tiesa: Reto slimību ārstēšana ir politiskā izšķiršanās

Komentāri

Ar Fābri slimību slimojošs pacients zaudē prāvā pret Veselības ministriju. Tiesa noraidīja viņa pieteikumu par ļoti retās slimības dārgi izmaksājošās ārstēšanas apmaksu.

Retās ģenētiskas slimības ārstēšanai nepieciešami pat līdz 200 000 eiro gadā. Šādu ārstēšanu noteicis ārstu konsīlijs. Bet Fābri slimības ārstēšanai nepieciešamie medikamenti nav 100% kompensējamo diagnožu sarakstā – līdz ar to valsts finansē tikai 14 000 eiro gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izskatot lietu, tiesa piekrita tam, ka terapija nepieciešama, lai uzturētu pacienta dzīvības funkcijas. Tomēr ir secināts, ka pieteicējam nepieciešamo zāļu iegādes izdevumu kompensācijas saņemšanas ierobežojums nodrošina efektīvu valsts resursu izmantošanu un panāk taisnīgu līdzsvaru veselības aprūpei atvēlētā finansējuma sadalē, izvērtējot atsevišķu pacientu nepieciešamību saņemt dārgus veselības aprūpes pakalpojumus un vispārējo nepieciešamību nodrošināt veselības aprūpes pieejamību pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai.

Konkrēto zāļu iekļaušana kompensējamo medikamentu sarakstā ir politiskās izšķiršanās un valsts budžeta plānošanas jautājums, teikt sprieduma. Reto slimību pacientus pārstāvošā biedrība “Saknes” tam nepiekrīt.

Biedrības vadītājs norāda, ka, piemēram, Igaunijā un Lietuvā šādas zāles valsts kompensē pilnībā. Tiesas spriedumu biedrība pārsūdzēs Administratīvajā apgabaltiesā.

Video: LNT Ziņu sižets

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl