Tiesa: Reto slimību ārstēšana ir politiskā izšķiršanās

Komentāri

Ar Fābri slimību slimojošs pacients zaudē prāvā pret Veselības ministriju. Tiesa noraidīja viņa pieteikumu par ļoti retās slimības dārgi izmaksājošās ārstēšanas apmaksu.

Retās ģenētiskas slimības ārstēšanai nepieciešami pat līdz 200 000 eiro gadā. Šādu ārstēšanu noteicis ārstu konsīlijs. Bet Fābri slimības ārstēšanai nepieciešamie medikamenti nav 100% kompensējamo diagnožu sarakstā – līdz ar to valsts finansē tikai 14 000 eiro gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izskatot lietu, tiesa piekrita tam, ka terapija nepieciešama, lai uzturētu pacienta dzīvības funkcijas. Tomēr ir secināts, ka pieteicējam nepieciešamo zāļu iegādes izdevumu kompensācijas saņemšanas ierobežojums nodrošina efektīvu valsts resursu izmantošanu un panāk taisnīgu līdzsvaru veselības aprūpei atvēlētā finansējuma sadalē, izvērtējot atsevišķu pacientu nepieciešamību saņemt dārgus veselības aprūpes pakalpojumus un vispārējo nepieciešamību nodrošināt veselības aprūpes pieejamību pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai.

Konkrēto zāļu iekļaušana kompensējamo medikamentu sarakstā ir politiskās izšķiršanās un valsts budžeta plānošanas jautājums, teikt sprieduma. Reto slimību pacientus pārstāvošā biedrība “Saknes” tam nepiekrīt.

Biedrības vadītājs norāda, ka, piemēram, Igaunijā un Lietuvā šādas zāles valsts kompensē pilnībā. Tiesas spriedumu biedrība pārsūdzēs Administratīvajā apgabaltiesā.

Video: LNT Ziņu sižets

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl