Tiesa noraida ”Pastafariānisma” draudzes prasību tikt reģistrētai

Komentāri

Makaronu pielūdzēju kultam Latvijā tomēr neizdodas nostiprināties – Administratīvā rajona tiesa šodien noraidīja ”Rīgas pastafariānisma draudzes” sūdzību par Uzņēmumu reģistra atteikumu to reģistrēt.

Tiesa gan nav piekritusi Tieslietu ministrijas paustajām bažām, ka pastafārieši jeb lidojošā makaronu briesmoņa pielūdzēji varētu atstāt negatīvu ietekmi uz bērniem, citām ticībām un Satversmi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču tā piekrita argumentam, ka viņi nav uzskatāmi par draudzi Reliģisko organizāciju likuma izpratnē. Šo spriedumu gan vēl iespējams pārsūdzēt.

Pastafariānisms ir pseidoreliģija, kuras sekotāji cenšas parodēt tradicionālo ticību dogmas, tādējādi, viņuprāt, parādot to absurdumu. Vairākās pasaules valstīs, piemēram, Jaunzēlandē un Austrālijā tās sekotājiem ir izdevies izcīnīt vairākas tradicionālajām ticībām piemītošas privilēģijas, piemēram, rīkot oficiāli atzītas kāzu ceremonijas. Pastafāriešu kāzu dalībnieki ģērbjas kā pirāti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl