Tiesa noraida ”Pastafariānisma” draudzes prasību tikt reģistrētai

Komentāri

Makaronu pielūdzēju kultam Latvijā tomēr neizdodas nostiprināties – Administratīvā rajona tiesa šodien noraidīja ”Rīgas pastafariānisma draudzes” sūdzību par Uzņēmumu reģistra atteikumu to reģistrēt.

Tiesa gan nav piekritusi Tieslietu ministrijas paustajām bažām, ka pastafārieši jeb lidojošā makaronu briesmoņa pielūdzēji varētu atstāt negatīvu ietekmi uz bērniem, citām ticībām un Satversmi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču tā piekrita argumentam, ka viņi nav uzskatāmi par draudzi Reliģisko organizāciju likuma izpratnē. Šo spriedumu gan vēl iespējams pārsūdzēt.

Pastafariānisms ir pseidoreliģija, kuras sekotāji cenšas parodēt tradicionālo ticību dogmas, tādējādi, viņuprāt, parādot to absurdumu. Vairākās pasaules valstīs, piemēram, Jaunzēlandē un Austrālijā tās sekotājiem ir izdevies izcīnīt vairākas tradicionālajām ticībām piemītošas privilēģijas, piemēram, rīkot oficiāli atzītas kāzu ceremonijas. Pastafāriešu kāzu dalībnieki ģērbjas kā pirāti.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl