Tiesa atstājusi spēkā PTAC piemēroto sodu “Latvijas hipotēkai” 50 000 eiro apmērā

0 Komentāru
Tiesa atstājusi spēkā PTAC piemēroto sodu “Latvijas hipotēkai” 50 000 eiro apmērā
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Administratīvā rajona tiesa noraidījusi nebanku kreditētāja SIA “Latvijas hipotēka” pieteikumu atcelt Patērētāju tiesību aizsardzības centra ( PTAC) lēmumu, ar kuru uzņēmumam piemērots sods 50 000 eiro apmērā, kā arī bija jāizbeidz reversās nomas pakalpojuma piedāvāšanu, aģentūrai LETA pavēstīja PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Viņa skaidroja, ka, tiesas ieskatā, finansiālās grūtībās nonākušām patērētāju grupām reversās nomas pakalpojums nebija piemērots, ņemot vērā, ka patērētāji neapzinājās iespējamās sekas.

Pēc Gertmanes teiktā, tiesa atzinusi, ka grūtībās nonākušie patērētāji vērsās pie “Latvijas hipotēkas”, lai saņemtu aizdevumu. Tiem, kuriem pēc maksātspējas izvērtēšanas tika atteikts aizdevums, uzņēmums piedāvāja noslēgt reversās nomas līgumu – patērētājam piederošo nekustamo īpašumu par noteiktu summu pārrakstot uz “Latvijas hipotēkas” vārda, kas faktiski nozīmēja, ka īpašums tiek nopirkts, lai arī patērētāji uzskatīja, ka saņem aizdevumu.

Tiesas ieskatā, “Latvijas hipotēka” pieļāvusi, ka aizdevums varētu arī netikt atmaksāts, nodrošinoties, lai šādās situācijās būtu ieguvēja. Pirkuma cenai ir izšķiroša nozīme, ja nekustamie īpašumi no patērētājiem tiek nopirkti par nesamērīgi zemāku cenu nekā to reālā vērtība. Līdz ar to tiesa atzinusi, ka uzņēmuma rīcība, piedāvājot pakalpojumu, ar kuru ir liela varbūtība pazaudēt mājokli vai atpirkt par daudz lielāku summu, neliecina par profesionālu rūpību un neatbilst vispāratzītai godīgai tirgus praksei.

Jau vēstīts, ka PTAC 2019.gada novembrī piemēroja 50 000 eiro sodu “Latvijas hipotēkai”, kā arī uzlika par pienākumu izbeigt reversās nomas pakalpojuma piedāvāšanu patērētājiem.

0 Komentāru