Tiesa apcietina Drošības policijas aizturēto nacionālboļševiku Lindermanu

36 komentāri
Tiesa apcietina Drošības policijas aizturēto nacionālboļševiku Lindermanu
LETA

Tiesa ceturtdien, 10. maijā, apcietināja Drošības policijas aizturēto prokremlisko aktīvistu Vladimiru Lindermanu.

 

Uz Lindermana tiesu bija ieradies prāvs skaits viņa atbalstītāju. Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesā tiesneses lēmumu gaidīja Latvijas Krievu savienības vadītāja Tatjana Ždanoka, prokremliskais aktīvists Josifs Korens, Latvijas Krievu kopienas vadītājs Vladimirs Sokolovs un citi. To, ka tiesa Lindermanam piemērojusi apcietinājumu, žurnālistiem pavēstīja viņa advokāte.

LNT Ziņu žurnālists Aleksis Zoldners: Kā vērtējat šādu lēmumu?

Lindermana advokāte Jeļena Kvjatkovska: Manuprāt, juridiski argumenti, ko izvirzīja procesa virzītājs, nebija tādi, kas pamatotu apcietinājumu. Protams, es varēšu vērtēt, kad iepazīstoties ar pašu lēmumu.

Lindermana pārstāve norādīja, ka priekšpilsētas tiesas lēmumu plānots pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā. Viņa arī esot vērsusies ģenerālprokuratūrā par Lindermana aizturēšanas apstākļiem. Limdermanu uz un no tiesas konvojēja pa dienesta ieeju.

Lindermans ir jau otrais prokremliskais aktīvists, kurš aizturēts pēdējā mēneša laikā. Tiesa apcietinājumu piemērojusi arī nereģistrētās biedrības ”Nepilsoņu kongress” vadītājam Aleksandram Gapoņenko. Savukārt pret Ždanoku sākts kriminālprocess.