1 komentārs

Valdība konceptuāli atbalstījusi Tieslietu ministrijas iniciatīvu atļaut laulāties arī pie Zvērināta notāra un bez liecinieku klātbūtnes. Ministrijā uzskata, ka vienkāršotākā reģistrācija palielinās laulību skaitu un stiprinās ģimeniskās vērtības.

Tomēr notāru pilnvaru palielināšanu asi kritizē pašvaldībās. Vietvarās uzskata, ka ideja būtu atbalstāma tikai tad, ja Dzimtsarakstu nodaļām piešķirtu tiesības šķirt laulības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Patlaban laulības var noslēgt dzimtsarakstu nodaļā un baznīcā. 2016. gada jūlijā varētu parādīties alternatīva – laulības pie zvērināta notāra, kas solās būt lietišķa attiecību reģistrēšana, bez lieciniekiem un fanfarām. Tieslietu ministrijā uzskaita papildu ieguvumus. Proti, pāri saņemtu juridiskas konsultācijas par pienākumiem un atbildību un mantiskajām attiecībām.

Ar jauno regulējumu iecerēts palielināt reģistrēto laulību skaitu. Ministrijā par nepieņemamu uzskata Latvijā izveidojušos situāciju, kad apmēram 50% bērnu dzimuši nereģistrētās attiecībās. Kad attiecības pajūk, nereti rodas problēmas ar mantas sadali. Pirms kāzām notārs piedāvās noslēgt arī laulību līgumus.

Laulības dzimtsarakstu nodaļā bez svinīgas ceremonijas maksā aptuveni 14 eiro, notārā birojā šī procedūra izmaksās aptuveni 100 eiro. Lai gan sanāk lētāk, pašvaldības asi iebilst pret trešā spēlētāja ienākšanu laulību tirgū. Vietvaras ir nobažījušās, ka samazināsies kāzu skaits Dzimtsarakstu nodaļā. Par iespējām laulāties notāra kabinetā vēl lems Saeima.

Video

TOP komentāri

  • Bb
    0 0 0

    Bb

    Vai tad shim ir jeega? Ja laulaajas,tad kaa naakas..bazniicaa un iepretim maaciitaajam.mun dodod sveetu soliijumu,jo tomeer tas ir nopietns zveerests,nevis taa blaa blaa..
    Cik gan taalu shii pasaule tiek sabojaata..ah:(

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl