Tēvs ar dēliem Juglā uzceļ Sniega pilsētiņu

6 komentāri

Mājsēdes laiks ir izaicinājumu pilns, un, pateicoties tam, galvaspilsētā negaidīti rodas arī jauni mākslas objekti. Piemēram, kāds Juglas iedzīvotājs izveidojis Sniega pilsētiņu, kuru brauc apskatīt arī tālāku apkaimju kaimiņi.

Pēdējās trīs nedēļas Juglas iedzīvotājam Dmitrijam Ļebedevam ļoti atšķiras no visām pārējām, kādas ir bijušas pirms tam mājsēdes laikā. Janvāra beigās viņš ar diviem dēliem uzsācis Sniega pilsētiņas izbūvi. Šeit jau ir tapuši gan cietokšņi un vairāki kalniņi, gan Ēģiptes piramīdas un ziemeļu tautu mājokļi – iglu.

Kā parasti, viss unikālais un neparastais rodas pilnīgi nejauši. Visa ģimene – viņš pats, divi bērni skolēni un sieva Jeļena šobrīd strādā un mācās no mājām attālināti trīsistabu dzīvoklī. Un Ļenai šī pārāk lielā tuvība sāka krist uz nerviem.

“Es vīram piedāvāju kopā ar bērniem kaut ko ārā uzcelt. Bet es patiešām nedomāju, ka viss tā izvērtīsies un taps tāda pilsētiņa, un daudziem cilvēkiem būs interesanti. Interesanti ir ne tikai bērniem, bet arī visiem pārējiem. Daudz fotografējas cilvēki, lien tajās piramīdās iekšā,” stāsta Jeļena.

Sākumā tapis cietoksnis, vēlāk bērniem bija lūgums uztaisīt mājiņas ar jumtu, kurās varētu tikt iekšā. Viss ir uztaisīts ļoti pamatīgi.

“Te sniegs jānoblietē. Nav nemaz tik vienkārši. Lai nenotiktu nogruvums, lietoju speciālu tehnoloģiju. Sākumā jāizbūvē pati māja, pēc tam tikai nākamajā dienā drīkst sākt iekšdarbus,” bilst Dmitrijs.

Filmēšanas laikā vecākajam dēlam bija vēl jāmācās, bet jaunākais, Jegors, pievienojies tētim mājiņu atjaunošanā. “Man patīk ļoti šī pilsētiņa, jo šeit es varu spēlēties ar draugiem,” saka Jegors.

Sniega pilsētiņu labprāt apmeklē gan bērni, gan pieaugušie no citiem mikrorajoniem.

“Es ieraudzīju “Facebook”, ka Juglā ir kaut kāda tāda ala, kur visi pulcējas, skatās un, iespējams, arī ielien. Cilvēki izdomā, un ļoti jauki, ka šobrīd ir arī šeit, ne katrs jau uz Jelgavu var aizbraukt. Un ej nu sazin, vai šajā laikā tur kaut kas top. Malači, malači,” saka Sniega pilsētiņas apmeklētāja Diāna.

Sniega pilsētiņas autors stāsta, ka cilvēki labprāt atnāk sasveicināties un izteikt sajūsmu par šo objektu. Brīnās, ka viņa nodarbošanās nav saistīta ar tēlniecību. Tikmēr ziemeļu tautu mājoklī, iglu, spēj ielīst ne tikai bērni.

6 komentāri