Latvijas reģionu iedzīvotāji kopumā ir optimistiski, izņemot latgaliešus

1 komentārs
Latvijas reģionu iedzīvotāji kopumā ir optimistiski, izņemot latgaliešus
LETA

Vērtējot, kāds iedzīvotājiem bijis šis gads, vairums reģionu iedzīvotāju to uzskata par kopumā veiksmīgu. Tikmēr Latgales iedzīvotāji biežāk nekā citu reģionu iedzīvotāji norādījuši, ka viņiem tas ir bijis neveiksmīgs (15%), liecina jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti.

Tiesa, jāpiebilst, ka lielai daļai Latgales iedzīvotāju bija arī grūti izvērtēt, kāds viņiem bijis 2015. gads (35%).

2016. gadu lielākā daļa reģionu iedzīvotāju prognozē vēl veiksmīgāku. Tajā pašā laikā liela daļa vidzemnieku (38%) un zemgaliešu (38%) uzskata, ka nākamais gads būs tāds pats kā 2015. gads. Turklāt latgalieši biežāk nekā citu reģionu iedzīvotāji norāda, ka 2016. gads būs neveiksmīgāks nekā aizejošais gads (15%).

Savukārt, lūgti prognozēt, kā varētu mainīties iedzīvotāju pašu materiālā situācija 2016.gadā, Pierīgas iedzīvotāji biežāk nekā citu reģionu iedzīvotāji norādīja, ka viņiem naudas būs vairāk (30%). Tikmēr citu reģionu iedzīvotāji, izņemot latgaliešus, lielākoties uzskata, ka viņiem būs aptuveni tikpat naudas. Latgales iedzīvotāji biežāk nekā citu reģionu iedzīvotāji norāda, ka viņiem nākamgad naudas būs mazāk nekā šogad (16%).

DNB Latvijas barometrs ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

TOP komentāri

  • Salvis
    0 0 0

    Salvis

    Kā var būt latgalieši apmierināti ar dzīvi, tak paskatieties kāds ir bezdarba līmenis - uz papīra 15%, īstenībā 50%, pēc 40g. darbu nedabūt, visas rūpnīcas iznīcinātas, pensijā no 55g. iet nevar, pabalsti nepienākas- pienākas tikai imigrantiem, viņi nabadziņi, viņiem viss par brīvu, savējie lai mirst nost, cilvēki Latgalē dzīvo 1000x sliktāk kā imigranti

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl