2 komentāri

Sperts vēl viens solis tuvāk, lai aizliegtu tirgot alu plastmasas divu litra pudelēs. Šādas likuma izmaiņas Saeima ceturtdien atbalstījusi jau otrajā lasījumā.

Līdz ar šo lēmumu tika noraidīts priekšlikums, kas paredzēja tomēr neaizliegt alu plastmasas “divlitrenēs”, bet noteikt ierobežojumus, cik stipru alu ļauts pārdot šādā iepakojumā.

Par to iepriekš bija vienojusies Tautsaimniecības komisija, atbalstot deputāta Ingmāra Līdakas priekšlikumu, ko viņš bija sagatavojis, ņemot vērā alus ražotāju intereses. Taču ar balsu vairākumu deputāti to noraidīja.

Saeimas deputāte Lolita Čigāne (V):

Šajā vasarā es biju kādā reģionālajā veikalā, kur man priekšā stāvēja vīrs, dižena, ražena auguma vīrs, kurš bija paņēmis, atlasījis sev divas milzīgas alkohola, stiprinātā alus, pudeles un grasījās par tām maksāt. Un tajā brīdī, kad vīrs pārdevējai deva naudiņu, veikalā ieskrēja maza, noraudājusies meitenīte un teica: “Tēti, tu atkal izlaupīji manu krājkasīti, lai pirktu sev alkoholu.” Līdakas kunga priekšlikums šim kungam ļaus turpināt pirkt liela apjoma alkohola pudeles. Lūdzu, neatbalstiet!

Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka (ZZS):

Runājot par ierobežojuma samērojamību, raugiet: tas, kam ir lemts tapt nošautam, nenoslīks. Un šinī gadījumā es nedomāju, ka mēs šos lauku vīrus vai pilsētas vīrus kaut kā pārmācīsim, nepiedāvājot viņiem šādu produktu. Es domāju, ka šie vīri – atbilstoši viņu spējām diezgan cītīgi sarēķināt pēdējo santīmu – atkal atradīs to ceļu uz kandžas “točku”. Šobrīd tas ceļš ir aizaudzis ar nātrēm, jo vienkārši vīri iet uz oficiālo veikalu, dzer oficiālas tātad “divlitrnieces”, un šīs stiprinātās “divlitrnieces” tur nebūs dabūnamas.

Lai izmaiņas stātos spēkā, tās vēl jāpieņem galīgajā lasījumā. Tiek plānots, ka alus plastmasas “divlitrenēs” tiks aizliegts, sākot ar nākamā gada septembri.

TOP komentāri

 • ome
  +3 +3 0

  ome

  ....nekādi nesaprotu, kā alus pudeļu tilpums ietekmēs alus dzeršanu ?! Kas gribēs dzert, pirks tāpat ...bet tad pirkums būs par lielāku cenu un iegūs tirgotājs-ražotājs, ģimene vienalga cietīs... Vai tiešām saeimai nav citu priekšlikumu dzeršanas apkarošanai ? Piem. - nodrošināt darbu saviem pilsoņiem ?
 • Ina
  +1 +1 0

  Ina

  Te jābūt citai pieejai, tagad pircēji būs tie paši', tikai nopirks it kā vairāk, par to samaksājot arī vairāk, ieguvēji būs tirgotāji,

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl