Testē helikopteru nosēšanās laukumus: atklātas vairākas problēmas

Pievienot komentāru
Testē helikopteru nosēšanās laukumus: atklātas vairākas problēmas
LETA

Apsekojot helikopteru nosēšanās laukums Latvijā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem jau konstatējuši pirmās problēmas.

Lidojumu laikā ceturtdien apsekoti trīs nosēšanās laukumi Latvijā. No rīta helikopters lidoja uz nosēšanās laukumu pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālā centra. Nosēšanos apgrūtinājuši apkārt esošie koki, kam nolaišanās laikā helikopters aplauza zarus.

“Mēs izlidojam uz jau zināmām apsekošanas vietām, un pārbaudām šos laukumus, vai nav radušies kādi šķēršļi, apdraudējumi, kas var radīt apdraudējumu ekipāžai, uzņemot slimnieku un arī tuvojoties šai negadījuma vietai,” norādīja NMPD pārstāvis Juris Raudovs.

“Ir nelielas grūtības, kā jūs manījāt, ar šiem augstajiem kokiem, kurus, cerams, drīz noņems, lai būtu drošāka nosēšanās naktī. Dienas periodā ir jau problēmas, naktī tas mums aizņemtu vēl zināmu laiku, kādas minūtes 5 jārēķinās. Kā arī jāsagatavo segums, lai mēs to varētu izmantot drošāk,” sacīja Gaisa spēku bāzes eskadriļas komandieris Imants Šnitko.

Video

 

Mediķiem ir svarīgi pārliecināties, ka reģionu slimnīcu tuvumā paredzētajās helikopteru nosēšanās vietās patiešām reāli var nodrošināt helikoptera nolaišanos un pacientu uzņemšanu. Šāda nepieciešamība ir ne tikai ikdienā.

Īpaši nozīmīga tā ir ārkārtas situācijās, piemēram, pēc liela mēroga avārijām vai negadījumiem, kad operatīvi jāpārvieto vairāki cietušie vienlaikus.