Tērvetes dabas parka kokiem uzbrucis bīstams kaitēklis

1 komentārs

Egļu audzēm populārajā Tērvetes dabas parkā uzbrucis bīstams kaitēklis – astoņzobu mizgrauzis.

Koki ir beigti un tos jānozāģē. Sanitārā cirsma ir līdzās apmeklētāju iecienītām takām un iemīļotiem pasaku tēliem. Tamdēļ redzētais daudzos jau raisījis neizpratni. Uzņēmumā “Latvijas valsts meži” skaidro, ka bez koku izciršanas, lai cik sirdi plosoši arī pašiem tas nebūtu, šoreiz iztikt nevarēja, – jo tikai nocērtot slimos kokus, var paglābt pārējās egļu audzes.

“Latvijas valsts meži” plānošanas vadītājs Andris Ivanāns skaidro: “Pēc astoņzobu mizgrauža ieperināšanās, tas koks ļoti strauji aiziet bojā, mēneša laikā viņam visa miza nokrīt, bet skujas vēl ir zaļas un koks pilnībā nenomirst. Vēl visu ziemu tas celms var saglabāties šāds. Ko līdz sākās veģetācijas periods, siltais laiks, kad atsākas visa ūdens cirkulācija, tad tikai tas koks atmirst, tāpēc liekas, ka mēs zāģējam zaļus kokus, bet patiesībā viņš jau ir sen beigts.”

Pēdējā reize, kad egļu astoņzobu mizgrauzis Tērvetes dabas parkam nodarīja tik lielus postījumus, bija 90. gadu beigas. Nu tas pēc 20 gadiem atgriezies. Speciālisti gan mierina, ka šī liga, kā jebkura cita slimība vai kaitēkļu uzbrukums, ir cikliska un cer šogad uz mērenāku vasaru. Nozāģētās egles tagad iegūs jaunu elpu – tiks pārstrādātas jaunās atrakcijās un apskates objektos.

1 komentārs