Termiņuzturēšanas atļauju kukuļošanā iesaistītā persona atlaista

Komentāri

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) amatpersona, kas saskaņā ar Drošības policijas (DP) rīcībā esošo informāciju iesaistīta nelikumīgās aktivitātēs saistībā ar termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu, darbu PMLP ir pametusi, stāstīja pārvaldes priekšnieks Vilnis Jēkabsons.

Jau vēstīts, ka, veicot pretizlūkošanas un operatīvos pasākumus, DP ieguvusi informāciju, kas norāda uz PMLP vairāku amatpersonu iespējamu iesaistīšanos nelikumīgās aktivitātēs, kas saistītas ar termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu. Pamatojoties uz DP rīcībā esošo informāciju, šā gada 19. jūnijā DP uzsāka kriminālprocesu par iespējamu kukuļņemšanu, starpniecību kukuļošanā, kukuļdošanu un dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā.

Kriminālprocesa gaitā tika konstatēts, ka, neievērojot noteikto pieraksta un rindas kārtību, un pretēji Ministru kabineta noteikumos paredzētajai kārtībai PMLP amatpersonas palīdzēja nokārtot ārzemniekam termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanu.

Šīs darbības organizēja Latvijas Republikas pilsonis, kurš darbojās kā starpnieks starp ārzemnieku un PMLP amatpersonām, saņemot par to materiālu atlīdzību. Lai nodrošinātu šī pakalpojuma sniegšanu, starpnieks PMLP amatpersonām par pretlikumīgu darbību veikšanu solīja nodot kukuli. Bez tam starpnieks arī viltoja termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanai nepieciešamos dokumentus.

Lasi vēl