Terapija ar delfīniem – populāra, bet dārga

0 Komentāru
Terapija ar delfīniem – populāra, bet dārga
Tass/Scanpic

Terapija ar delfīniem ir viens no šī brīža populārākajiem terapijas veidiem bērniem ar dažādām fiziskām un garīgām slimībām
Katru gadu desmitiem ģimeņu par ziedotāju naudu dodas uz Minskas un Klaipēdas delfinārijiem uz tūkstošiem eiro dārgu terapiju.
Cik efektīva ir šāda rehabilitācijas metodika un vai ikviens tai var pieteikties?

Mihails ar sievu un diviem bērniem – astoņus gadus veco Maksimu un piecus gadus veco Mihu, jau četras reizes apmeklējuši delfīnterapijas kursus Minskā. Abu puiku uzstādītā diagnoze ir autisms, un tieši šādiem bērniem neirologi un psihoterapeiti arvien biežāk iesaka terapiju ar delfīniem.

Maksima un Mihas tēvs Mihails Bekermans norāda: “Vecākajam dēlam bija seši gadi, sākām uztraukties, kā viņam ies skolā, jo viņš tajā laikā vēl nerunāja. Ko darīt – palikt bērnudārzā vēl vienu gadu vai iet uz skolu? Esam mēģinājuši visas terapijas, un tad mums ieteica pamēģināt delfīnterapiju. Mēs nedomājām, ka pirmajam braucienam sekos vēl braucieni, un mēs tur brauksim tik bieži”.

Mihails stāsta, ka jaunākajam dēlam ievērojamus uzlabojumus pamanīja jau otrā brauciena laikā. Taču uzsver, ka tikai ar šādu terapijas veidu nepietiek.

“Jaunākajam bērnam Miham sākās laba kustību darbība, tikko atgriezāmies no delfinārija, bērns sāka aktīvi peldēt baseinā, kustinot kājas un rokas. Trenere teica, ka tik labu rezultātu neesot gaidījusi. Šīs terapijas ir jāveic kompleksā ar nodarbībām baseinā, ar psihologu un fizioterapeitu sporta zālē,” norāda puisēnu tētis.

Video

Psihiatri norāda, ka delfīnterapija palīdz ne visiem, un ir pat bijuši gadījumi, kad bērna veselības stāvoklī iestājies regress.

BKUS Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītāja Laura Ķevere stāsta: “Nevar teikt, ka delfīnterapija ir kā panaceja, kas palīdzēs absolūti visiem pacientiem, ir daļa bērnu un vecāku, kas atzīmē, ka pēc delfīnterapijas ir bijis būtisks uzlabojums, ka bērns sācis veidot acu kontaktu vai parādījušās izteiktākas emocijas vai iemācījies pateikt jaunus vārdus, bet tas, protams, nav visiem pacientiem. Gaidīt, ka aizbrauc uz delfīnterapiju un notiks kaut kāds brīnums, droši vien nebūtu pareizi”.

Viena delfīnterapijas nodarbība izmaksā 80 līdz 100 eiro, un speciālisti to rekomendē veikt vismaz 10 reizes. Tādējādi vidējās izmaksas  kopā ar ceļu un dzīvošanu vidēji ir divi tūkstoši eiro. Dārgo izmaksu dēļ ārsti iesaka apdomāt citus dzīvnieku terapijas veidus.

Šobrīd brīdi gan Miha, gan Maksims, kurš divu gadu vecumā pārstāja runāt, skaidri pasaka atsevišķus vārdus un spēj formulēt garākus teikumus. Tieši šo progresu tētis Mihails uzskata par vienu no galvenajiem terapijas panākumiem, taču norāda, ka ne vienmēr uzlabojumi veselībā un uzvedībā notiek ātri.

“Diemžēl, bērniem attīstība notiek viļņveidīgi, parādās kādas jaunas problēmas, kādas – pazūd. Kādas ar vecumu parādās no jauna,”  viņš stāsta.

Kamēr Bekermanu ģimene gatavojas jau piektajam braucienam uz Minsku martā, ģimenes galva atzīst, ka pēdējā laika lielāku prieku izjūt, kad abi bērni pirms gulēt iešanas pasaka vecākiem “Ar labu nakti, mammu un tēti”. To viņi pavisam nesen izdarījuši pirmo reizi dzīvē.
0 Komentāru