Telefonsakaru operatoriem būs jābrīdina klienti par zvaniem uz paaugstinātas maksas numuriem

Komentāri
Telefonsakaru operatoriem būs jābrīdina klienti par zvaniem uz paaugstinātas maksas numuriem
Foto: Pixabay.com

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija pēdējā laikā saņem aizvien vairāk iedzīvotāju sūdzības par lieliem telefona rēķiniem. Zvani, piemēram, uz poliklīnikām, valsts un pašvaldības iestādēm izrādījušies neplānoti dārgi. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā norāda uz atšķirīgajiem elektronisko sakaru tarifiem. Regulators ir sagatavojis izmaiņas normatīvajos aktos, kas paredz uzlikt par pienākumu komersantiem informēt klientus par zvaniem uz paaugstinātas maksas numuriem.

Neplānoti augsti telefona rēķini skar gan mobilo, gan fiksēto tālruņu lietotājus. Patērētāju tiesību sargiem visbiežāk iedzīvotāji sūdzas, ka zvani uz poliklīnikām valsts vai pašvaldību iestādēm izmaksā nesamērīgi dārgi un klienti par to neesot informēti. Turklāt klientiem jāmaksā arī par automātisko atbildētāju. Jo ilgāk tas skan ausī, jo vairāk jāmaksā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā informēja, ka šogad par lielajiem telefona rēķiniem saņemtas 10 rakstiskas sūdzības, kas esot netipiski daudz, jo cilvēki labprātāk tomēr problēmu izklāsta telefoniski. Taču, zvanot uz regulatoru, jārēķinās, ka tiks iekasēta paaugstināta samaksa.

Regulators iesaka vairākus risinājumus. Pirmkārt, palielināt iestādēs darbinieku skaitu, lai klientiem nebūtu ilgstoši jāklausās automātiskais atbildētājs. Otrkārt, iestādēs varētu ieviest bezmaksas info tālruni, kas sākas ar cipariem 800. Tomēr tās ir lielas papildus izmaksas, kuras valsts un pašvaldību iestādes negribēs maksāt. Par vislabāko atzīta ideja informēt klientus par zvaniem uz paaugstinātas maksas numuriem. Respektīvi, telefonā atskanēs brīdinājums. Patlaban Latvijā tikai viens sakaru operators klientiem piedāvā šādu pakalpojumu.

Jauninājums radīs papildus izmaksas elektronisko sakaru uzņēmumiem. Regulatorā prognozē, ka nozarei bus lieli iebildumi. Regulatorā prognozē, ka izmaiņas varētu stāties spēkā nākamgad. Patlaban Latvijā ir reģistrēti 70 sakaru operatori. No tām aktīvas esot aptuveni 40 kompānijas, kuras piedāvā klientiem telefonpakalpojumus.

Lasi vēl