“Tele2”: Strauji pieauguši krāpnieciskie zvani no eksotiskajām valstīm; jāuzmanās un jābrīdina tuvie

2 komentāri
“Tele2”: Strauji pieauguši krāpnieciskie zvani no eksotiskajām valstīm; jāuzmanās un jābrīdina tuvie
PC/SCANPIX

Strauji pieauguši krāpnieciskie zvani no eksotiskajām valstīm, no kā jāuzmanās pašiem un par ko jāinformē savus vecākās paaudzes tuviniekus, kuriem risks ciest no krāpniekiem ir daudz lielāks, informēja mobilo sakaru operatora “Tele2” sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijā Oskars Fīrmanis.

Viņš skaidroja, ka krāpniecisko zvanu skaits pēdējā ceturksnī palielinājies par aptuveni 45%. Visbiežāk Latvijas mobilo telefonu lietotāji saņem zvanus no Āfrikas, Latīņamerikas un Āzijas. Krāpnieki “uzpīkstina” un gaida, kad atzvanīs, tādējādi izkrāpjot naudu no klientiem. Šo krāpniecības veidu sauc par vangiri (wangiri), un šos zvanus veic robots, kas īsā laikā spēj piezvanīt lielam skaitam numuru.”Tele2″ aicina iedzīvotājus šiem numuriem nekādā gadījumā neatzvanīt, ja neviens radinieks vai paziņa neatrodas šajās valstīs.

“Šis ir krāpšanas veids, kas ir bijis, ir un būs populārs visā pasaulē, jo pret to īsti nevar cīnīties. Neatzvanīt uz nepazīstamiem ārzemju numuriem pašlaik ir vienīgais efektīvais cīņas veids ar šo krāpniecību, ko iesaka eksperti visā pasaulē. Mēs aicinām iedzīvotājus būt uzmanīgiem, īpaši brīdināt savus vecākus, vecvecākus un citus vecāka gadagājuma cilvēkus neuzķerties uz šādiem zvaniem. Arī mēs rūpīgi sekojam līdzi situācijai un bloķējam šos numurus,” pauda “Tele2” klientu apkalpošanas departamenta direktore Marita Romanovska.

Ja rodas šaubas par zvanītāju, labāk nosūtīt īsziņu uz numuru, no kura zvanīts, pajautājot, kas zvana. Vēl ir iespējams numuru pārbaudīt interneta meklētājā, piemēram, “Google”, jo parasti no šādas krāpniecības cieš daudzi cilvēki un par krāpnieku izmantotajiem telefonu numuriem var būt atrodama informācija internetā un sociālajos tīklos.

Ja ir aizdomas par šādiem krāpniecības mēģinājumiem, iedzīvotāji ir aicināti nekavējoties sazināties ar savu mobilo sakaru operatoru, lai varētu bloķēt izejošos zvanus uz krāpniecisko numuru diapazonu.

Informācija “Lursoft” liecina, ka “Tele2” pagājušajā gadā strādāja ar 136,669 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 2% un bija 31,519 miljoni eiro.

Uzņēmums reģistrēts 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. “Tele2” vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas “Tele2 Sverige Aktiebolag”.