Teju pusei ģimeņu bērniem mājoklī ir katram sava istaba

Komentāri
Teju pusei ģimeņu bērniem mājoklī ir katram sava istaba
LETA

Lielākā daļa vecāku ar bērniem uzskata, ka katram bērnam nepieciešama sava istaba. Savukārt iespēja to nodrošināt ir mazliet mazāk nekā pusei ģimeņu, liecina bankas Citadele veiktā iedzīvotāju aptauja.

66% vecāku, kuriem ir bērni, uzskata, ka katram bērnam ģimenē vajadzētu savu istabu. Bet 31% pieļauj, ka brāļiem un māsām istaba var būt kopīga. Tikmēr realitātē katram bērnam savu istabu var nodrošināt 46% ģimeņu, kurās aug atvases.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Trešdaļa jeb 33% ģimeņu norāda, ka brāļiem un māsām ir kopīga bērnistaba. 15% ģimeņu ar bērniem norāda, ka bērniem nav savas istabas un tie dzīvo kopā ar vecākiem, liecina bankas Citadele veiktā iedzīvotāju aptauja.

Ģimenes bez bērniem biežāk nekā ģimenes ar bērniem uzskata, ka brāļiem un māsām var būt arī kopīga istaba – attiecīgi tā domā 40% ģimeņu bez bērniem un 31% ģimeņu ar bērniem. Tikai 1% aptaujāto uzskata, ka bērniem atsevišķa istaba vispār nav nepieciešama.

Kopš valsts atbalsta programmas sākuma šā gada janvārī banka Citadele ir finansējusi mājokļu iegādi ģimenēm ar bērniem teju 4 miljonu eiro apmērā. 60% no pieprasītajām kredīta summām ir no 10 tūkstošiem eiro līdz 40 tūkstošiem eiro. Savukārt 40% ģimeņu ar bērniem, kas valsts atbalsta programmas ietvaros iesniegušas hipotekārā kredīta pieteikumus bankā Citadele, vēlas iegādāties mājokli par summu virs 40 tūkstošiem eiro.

Rīgas un Pierīgas ģimenes lielākoties vēlas iegādāties dzīvokli, savukārt privātmājas iegāde ir aktuālāka reģionos dzīvojošajām ģimenēm.

Iedzīvotāju aptauju sadarbībā ar banku Citadele veica snapshots.lv, laika posmā no 24. augusta līdz 31. augustam aptaujājot 726 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Lasi vēl