Komentāri

Par aizliegumu cirkā izmantot savvaļas dzīvniekus iestājas vairāk nekā ceturtā daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, precīzāk – 28%, atklāj GFK veiktais pētījums.

Savukārt pret šādu aizliegumu ir  46% respondentu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Salīdzinoši lielai daļai aptaujāto, ceturtajai daļai jeb 24%, savu viedokli bija grūti formulēt un viņi norāda, ka par šo jautājumu ir grūti spriest.

Tikmēr vēl 2% aptaujāto bija vienalga, kas rosās cirka arēnā un vai tā aizkulisēs nenotiek trakas ar dresūru un nebrīvi saistītas lietas.

Dzīvnieku aizstāvju un sabiedrisko organizāciju saceltais troksnis plašākā sabiedrībā izskatās krietni klusāks – viedokļi par un pret ir vērā ņemami, tomēr aptaujas dalībnieku pārsvars paliek tradicionālā, mums pazīstamā “cirka ar dzīvniekiem” pusē. Jāatgādina arī, ka Rīgas cirkā nekādu dzīvnieku tāpat nav, tie, kurus varēja līdz nesenam laikam redzēt, ieradās kopā ar viesmāksliniekiem no ārzemēm.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl