Komentāri
Teju puse iedzīvotāju atbalsta obligātā militārā karadienesta atjaunošanu
FOTO: LETA

Gandrīz puse jeb 48,4% Latvijas pilsoņu atbalsta obligātā militārā karadienesta atjaunošanu valstī, kas paredzētu karadienestā iesaukt 18-28 gadus vecus vīriešus, liecina tirgus un sociālo pētījumu aģentūras Latvijas fakti martā veiktā aptauja.

Gandrīz katrs ceturtais jeb 23,6% pilsoņu pilnībā atbalsta šādu obligātā militārā karadienesta atjaunošanu, bet 24,9% aptaujāto drīzāk atbalsta obligāta karadienesta atjaunošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pilnībā šādu obligātā karadienesta atjaunošanu neatbalsta 25,1% iedzīvotāju, bet to drīzāk neatbalsta 22,4% aptaujāto. Savukārt 4% iedzīvotāju nav viedokļa šajā jautājumā.

Lielāks atbalsts obligātā militārā karadienesta atjaunošanai ir starp latviešiem. Pilnībā vai drīzāk atjaunošanu atbalsta 54,4% latviešu, bet pilnībā vai drīzāk to neatbalsta 41% aptaujāto.

55,6% aptaujāto cittautiešu atzina, ka pilnībā vai drīzāk neatbalsta obligātā karadienesta atjaunošanu, bet to atbalstītu 40% cittautiešu.

Pilnībā vai drīzāk obligātā karadienesta atjaunošanu atbalsta vien 33,6% jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem, bet šajā vecuma grupā to neatbalsta 61,4%. Savukārt 60% cilvēku vecumā no 55 līdz 64 gadiem pilnībā vai drīzāk atbalsta obligātā karadienesta atjaunošanu. Savukārt vecumā no 65 līdz 74 gadiem atbalsts obligātā karadienesta atjaunošanai ir mazāks – 49,8%.

Vīrieši biežāk nekā sievietes ir paudušas atbalstu obligātā militārā karadienesta atjaunošanai. Šādu viedokli pauduši 51,6% vīriešu un 45,6% sieviešu.

Viedokļi atšķiras arī partiju atbalstītāju starpā. Lielākā daļa jeb 70,7% nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK vēlētāju atbalsta obligātā karadienesta atjaunošanu. Reģionu apvienības vēlētāji atbalstu pauž 62,5% gadījumu, partijas Vienotība – 58,4%, partijas No sirds Latvijai – 56%, Zaļo un zemnieku savienības vēlētāji – 54,2% gadījumu, bet partijas Saskaņa vēlētāji obligātā militārā dienesta atjaunošanu atbalsta 35,3% gadījumos.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl