Tehniskā apskate reizi divos gados? CSDD ir kategoriski pret šo sabiedrības iniciatīvu

8 komentāri
Tehniskā apskate reizi divos gados? CSDD ir kategoriski pret šo sabiedrības iniciatīvu
Foto: F64

Portālā Manabalss.lv savākti vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju parakstu iniciatīvai, kas paredz, ka transportlīdzekļiem tehniskā apskate būtu jāveic reizi divos gados, nevis katru gadu. Esošo sistēmu mainīt gribētāji kā argumentu min – tiktu ietaupīta nauda. Taču Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ir kategoriski pret šādām izmaiņām, akcentējot, ka Latvijas autoparks ir vecs un sabiedrība pati sevi apdraudētu, ļaujot piedalīties satiksmē transportlīdzekļiem, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī.

Martā aizsāktajai sabiedrības iniciatīvai par tehniskās apskates perioda pagarināšanu portālā Manabalss.lv nu jau savākts nepieciešamais parakstu skaits, lai to iesniegtu Saeimā. Iniciatīvas autors Ivo Stieģelis uzsver, ka tehniskās apskates derīguma termiņa divkāršošana ļautu auto īpašniekiem ietaupīt gan laiku, gan naudu.

Pret šādām izmaiņām asi iebilst CSDD, pretī liekot neglaimojošo statistiku – Latvijā cilvēki braukā ar sliktā stāvoklī esošiem auto, kas apdraud sabiedrības drošību uz ceļiem.

Iniciatīvas autors kā piemēru minējis arī citas valstis, kurās pastāv 24 mēnešu tehniskās apskates periods, gan abas Baltijas, gan Skandināvijas valstis.

Tomēr CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks Jānis Liepiņš šo argumentu atspēko, norādot, ka Latvijas autoparks ir vecs, ja vidēji Eiropā auto vecums ir 6, tad pašu mājās – 13 gadu. Par sliktu nāk arī nesalabotie Latvijas ceļi, kas rada papildu bīstamību, pa tiem piedaloties satiksmē ar tehniski neatbilstošiem auto.